08.05.2010 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - MFK Petržalka 1:0

V sobotu o 18:00 Ružomberok privítal Petržalku. Domáci získali v tomto zápase cenné víťazstvo 1:0 a posunuli Petržalku na poslednú priečku Corgoň ligy.

Domáci Ružomberok mal z úvodu mierny tlak. V 5. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, ale center Chovanca poslal Coimbra vedľa brány Jenča. O sedem minút neskôr hosťujúci gólman Jenčo musel vyraziť strelu z priameho kopu od Piščura, lopta sa dorazila ku Gallovi, ale ten sa v šanci nepresadil. Domáci mali naďalej územnú prevahu, hostia sa do šance dostali len sporadicky. V 27. minúte domáci Zošák nádherne nacentroval na Kostelného, ale obranca Liptákov zakončil nepresne. O osem minút neskôr pohrozili hostia, ale priamy kop Ďuricu Hrdlička chytil. Domáci mali do konca polčasu mierny tlak, ale gólovo sa Liptáci nepresadili.

V druhom polčase mali hostia naďalej prevahu. Po hodine hry kopal priamy kop domáci Coimbra, ale jeho strela skončila tesne nad. V 64. minúte sa domáci dočkali gólu, Chovanec nahral na Ďubeka, ten vystrelil, brankár hostí loptu len vyrazil pred seba a dorážka Coimbru skončila v sieti - 1:0. O dvanásť minút neskôr hosťujúci Szarka vypálil z diaľky, ale bez úspechu. Onedlho Coimbrova hlavička po Ďubekovom centri nemierila medzi tri žrde. V 86. minúte sa hostia oslabili, keďže bol vylúčený Mikulič a odvtedy hostia takpovediac stratili šancu na vyrovnanie. V závere mali domáci ešte šance, ale gól už nepadol a na Liptove sa zrodil výsledok 1:0.

Autor: Filip Kubaliak