30.10.2010 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:0

V sobotu o 17:30 Dunajská Streda privítala na domácej pôde Ružomberok. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domáceho celku, ktorý porazil Liptákov na Žitnom ostrove 3:0. Pripomíname, že zverenci Mikuláša Radványiho držia už 7. zápas bez prehry.

Spočiatku to nebol nejak výnimočný futbal, ale domáci mali viac z hry. Hostia tak prežili úvodný tlak DAC-u a postupne začali hrať dobrý futbal. V 14. minúte sa hosťujúci Sloboda ocitol v dobrej streleckej pozícii, ale mieril nad bránu Kováča. O deväť minút neskôr priamy kop hosťujúceho Sivčeviča pohrozil Kováča, ale skúsený brankár loptu udržal. Na druhej strane sa po rýchlom vhadzovaní dostal Helísek do šance, ale dobrú pozíciu nevyužil. Onedlho center domáceho Oberta našiel Gašparíka, ktorý vo vyloženej šanci mieril nad bránu. Po polhodine hry mal dobrú šancu domáci kanonier Zoltán Harsányi, ale po Obertovom centri sa nepresadil, keď loptu netrafil podľa predstáv. V 33. minúte domáci otvorili skóre: priamy kop zahrával Gašparík, ktorý našiel Struhára a ten následne hlavou umiestnil loptu do siete - 1:0. V 37. minúte hosťujúci Chovanec našiel v malom vápne peknou nahrávkou Kroupu, ktorý však neprekonal Kováča. V 40. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, ale Ďubekovu spätnú prihrávku Bielák strelou poslal tesne vedľa brány Kováča. Do konca prvej časti hry sa už nič vážne neudialo, po polčasovom hvizde domáci viedli 1:0.

V úvode druhého polčasu Obert vyslal nebezpečný center, ktorý Penksa len vyrazil pred seba a následne Gašparík nepochopiteľne prestrelil bránu. V 56. minúte center hosťujúceho Chovanca našiel na vzdialenejšej žrdi Kroupu, ktorý z uhla hlavičkoval len do náručia brankára Dunajskej Stredy, Pavla Kováča. V 67. minúte po peknej kombinácii domácich poslal Gašparík loptu pred bránu, následne ju Michal Filo netrafil, ale nabiehajúci Helísek prízemnou strelou zvýšil skóre stretnutia - 2:0. Onedlho mohli hostia znížiť vedenie domácich, keď po centri Chovanca sa nepresadil v malom vápne osamotený Kroupa. V 79. minúte domáci predviedli peknú akciu, keď po Obertovom centri zakončil Harsányi, ale jeho hlavička nemierila medzi tri žrde. Ale o niekoľko sekúnd bývalý útočník anglického Boltonu Zoltán Harsányi skóroval, keď po Helískovej nahrávke si skúsený kanonier vychutnal Penksu a zvýšil stav zápasu - 3:0. Do konca zápasu už domáci ubránili skvelý výsledok 3:0 na úkor Ružomberka.

Autor: Filip Kubaliak