19.03.2011 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

Boj o záchranu v Nitre bez karty a troch bodov

Posledný zápas v marci sa v Nitre skončil nerozhodne 1:1. Domáci hostili Dubnicu a tá si takmer vybojovala dôležité tri body. V závere sa však presadil kapitán Rák a zaistil ďalšie dôležité skóre.

Boj v Nitre začal od 17:30, ďalší záchranársky súboj chcel oživiť Polách, na jeho center si dostatočne dobre nenaskočil nikto. Ten istý hráč zahrozil aj v 8. minúte, ale dobrú loptu zastavil jeho spoluhráč nešťastným tečom. Hostia boli lepší, potvrdzovali to miernou územnou prevahou, no Nitrania nemali problém s odrážkou ich snahy. Do nádejnej možnosti šiel Tóth v 11. minúte, ale ukázala, ako sa šanca premrhať nemá. Po štvrťhodine hry pätičkou Poláchovi nahrával Porázik, ale ten tesne minul. O tri minúty po priamom kope hlavičkoval Šimončič, ale pred nosom mu vykopol Šulek. Nepochopiteľne zahodil šancu aj Rák, sám pred Kováčom v 23. minúte nedal a nepochodil ani Hodúr minútu na to. Šance na gól v ďalšom priebehu ubúdali, prevažoval boj o každý milimeter ihriska. Tempo hry hostí diktoval najmä Polách s Porázikom, ale ich kombinácie gvýrazné gólové šance po polhodine hry nepriniesli. Až do 36. minúty. Nitra hrala v obrane nedôsledne, čoho využil práve Polách po odrazenej lopte Ižvoltovej bomby - 0:1. Domáci boli gólom otrasení a nič už v prvom polčase okrem odrážania útokov hostí nevymysleli.

Náznaky šancí pokračovali v zahadzovaní šancí, Kollár sa v 52. minúte mohol presadiť, ale mieril nepresne, nikto z jeho spoluhráčov nedostal ani nahrávku. Nič vážne sa dlhé minúty okrem nedotiahnutých možností na oboch stranách nedialo. Domáci hrozili centrami, ale tie sa neujali. V 66. minúte mohla zvýšiť Dubnica, zblízka nedal Zápotoka a ani Kuzma. V tejto chvíli mali domáci veľké štastie a výrazne ich podržal Hroššo. Dubnica bola stále aktívnejšia a po troch bodoch išla cieľavedomejšie. Desať minút pred koncom sa blysol Hroššo, zblízka v šanci vyrazil loptu spred nohy Zápotokovi. Nepresadil sa po zasekávačke ani Kuzma. Spasenie prišlo až v 88. minúte. Kapitán Rák sa dostal po odrazenej lopte a napálil do siete - 1:1. V zápätí mohlo byť 2:1 pre domácich, to by však Sloboda nesmel trafiť iba brvno. Nitra si už výsledok ubránila.

Autor: Ľubomír Hudačko