30.10.2010 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:1

V sobotu o 17:30 nováčik zo Zlatých Moraviec na domácej pôde privítal Slovan Bratislava. V zápase zverenci Karela Jarolíma opäť zaváhali, keď na pôde ViOn-u len remizovali 1:1.

Spočiatku to bol dobrý futbal, s množstvom šancí na oboch stranách. V 3. minúte hosťujúci Bagayoko hlavičkoval, ale Kuciak bol pozorný. V 8. minúte hosťujúci Dobrotka nepríjemno vystrelil, ale jeho strela tesne minula hornú žrď Kuciakovej brány. V 10. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, z ktorej následne padol gól: Tomko spätnou prihrávkou našiel Náthera, ktorý nechytateľnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu - 1:0. V 23. minúte domáca kombinácia trojice Kuračka - Pavlenda - Tomko, skončila nepresnou strelou posledne menovaného. Po polhodine hry domáci Babic rozohrával rohový kop, ale Pavlovičove zakončenie projektil Putnockého neprekvapilo. V závere prvej časti hry mohli domáci streliť gól do šatne, ale Náther ani na dvakrát neuspel. Po prvom polčase tak domáci celok vyhrával 1:0.

V úvode druhého polčasu domáci dostali gól: v 49. minúte striedajúci Halenár (na ihrisko sa dostal v 46. minúte) poslal prudký center do malého vápna, kde Šebo poľahky vyrovnal - 1:1. O niekoľko sekúnd neskôr mohli hostia navyše viesť, ale Halenárovu gólovú strelu domáca obrana zblokovala na rohový kop. Dobrý úvod v druhej časti naštartoval Slovan. V 52. minúte hostujúci Saláta zahodil nemožné a vzápätí nepomohla ani Halenárova nahrávka z uhla popred bránkovú čiaru. V 64. minúte sa hosťujúci Šebo dostal až pred Kuciaka, ktorý však jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 83. minúte vypálil spoza pokutového územia hosťujúci Ivana, ale jeho strele chýbala presnosť. V závere ešte ohrozil Kuciaka Božič, na opačnej strane Putnockého ohrozil Orávik, ale gól nepadol ani z jednez z týchto situácií. Slovan tak zakopol na Žitave, keď remizoval na pôde nováčika 1:1.

Autor: Filip Kubaliak