25.05.2011 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

Dubnica vyhrala, ale vypadáva do I. ligy

Dubnica vyhrala v poslednom zápase nad Banskou Bystricou 2:0, ale nestačilo to už na záchranu v Corgoň lige, keď vyhral aj ich konkurent MFK Košice na domácej pôde so Žilinou. Hostia sa taktiež nemôžu tešiť z miestenky v Európskej lige, keďže prehrali a Trnava doma remizovala z Ružomberkom a tak sú bod pred Vojakmi.

Zápas nebol od začiatku nejak aktívny ani kvalitný, ale už v 6. minúte sa Dubnica z ničoho-nič dostala do vedenia: Bruško našiel peknou nahrávkou Ižvolta a ten pohotovou prízemnou strelou prekonal Pindrocha - 1:0. Považania odvtedy ožili a mali naďalej ofentívne chúťky. Neskôr sa osmelila aj Dukla a najviac pohrozila v 29. minúte, kedy mladý stopér Hlinka trafil brvno. Onedlho nasledovala tutovka, ktorú nepremenil domáci Kuzma a nasledoval protiútok, po ktorom Hlinka aj po druhýkrát nastrelil hornú tyč. Pred koncom polčasu sa ocitol v šanci Považanec, ale Kováč včasným vybehnutím zmaril stredopoliarovi hostí šancu.

Dubnica sa snažila zvýšiť svoje vedenie. Síce sa dlho neukazovali sľubné šance, neskôr sa ale predsa vyskytli. Najskôr v 72. minúte nepremenil nariadený pokutový kop Bruško. O štyri minúty neskôr Kuzma už skóroval, keď z peknej akcii zvýšil vedenie - 2:0. V 87. minúte už mohli Považania viesť rozdielom triedy, ale tentokrát zahodil penaltu Šulek. V závere zápasu mohol Kuzma po druhýkrát skórovať, ale Poljovka vykopol jeho pokus z bránkovej čiary. Dubnica síce dokázala zvíťaziť, ale Považania si uvedomili, že mali takto bojovať už od začiatku jarnej časti. Dubnica bude teda na budúci rok súťažiť v I. lige. Z pohľadu hostí znamenala prehra neúčasť v budúcom ročníku Európskej ligy.

Autor: Filip Kubaliak