16.10.2010 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Dubnica - FC Nitra 1:1

V sobotu o 17:30 Dubnica na domácej pôde hostila Nitru. V zápase sa zrodila očakávaná remíza 1:1, zápas mal podľa očakávaní dobrý náboj, bolo sa na čo pozerať.

Domáci mali spočiatku viac z hry, aktivitou boli oveľa výraznejší ako hostia. V 11. minúte Ižvolt potiahol loptu, nahral na Vavríka, ktorý vystrelil, ale jeho strelu zblokoval obranca hostí Tóth. V niektorých prípadoch domáci hráči zbytočne váhali pri zakončení. Takmer sa im to vypomstilo v 19. minúte, keď Augustíni zaváhal a z následného brejku opečiatkoval Hodúr ľavú žrď Bajzovej brány. V 38. minúte hostia zahrávali pokutový kop po faule Ižvolta na Mikuša, keď Bajzu prekonal z bieleho bodu Hodúr - 0:1. Do konca polčasu sa stav zápasu nezmenil.

Domáci sa v druhej časti hry zamerali na ofenzívu, vynikal hlavne striedajúci útočník domácich Hector Tubonemi. V 58. minúte domáci Kolčák vystrelil prízemnú strelu, ale pre Chudého nebezpečenstvo nehrozilo. Vzápätí však hosťujúceho brankára Chudého prekonal Gorelka a vyrovnal skóre - 1:1. Onedlho domáci gólman Bajza pekne chytil hlavičku Mikuša. V 69. minúte domáci Grabež vystrelil, ale Kolmokov stihol loptu v poslednej chvíli vykopnúť z bránky. O desať minút neskôr sledovali diváci nádhernú Mikušovu strelu a skvelý zákrok Bajzu. Záver zápasu bol veľmi zaujímavý, oba celky sa pokúšali o víťazný gól, avšak, ani jednému sa to nepodarilo.

Autor: Filip Kubaliak