31.07.2010 19:30 CET
2 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 2:0

V sobotu o 19:30 Ružomberok pod Čebraťom hostil Dunajskú Stredu. Hostia zo Žitného ostrova však aj v 3. kole Corgoň ligy prehrali, keď v Ružomberku prehrali 2:0, navyše zverenci Mikuláša Radványiho ešte doposiaľ nestrelili gól.

Prvá strela na bránu sa zjavila až v 18. minúte, keď ďalekonosným streleckým pokusom sa prezentoval domáci Ďubek, ale brankár DAC-u Kiss nemal so strelou žiadne problémy. O päť minút neskôr kopal rohový kop hosťujúci Gašparík, ktorý loptu tak zatočil, že takmer prekonal brankára MFK Hrdličku. Po polhodine hry vyslal nebezpečný center z ľavej strany domáci Ján Chovanec, ale domáci kanonier Kroupa z ideálnej pozície nedočiahol na loptu. Onedlho kopal priamy kop domáci Ján Maslo, ale prízemnou strelou neprekvapil brankára Dunajskej Stredy, Daniela Kissa. Domáci zatlačil DAC v závere prvého dejstva, ale gól už nepadol.

Domáci sa v druhom polčase viac osmelili smerom dopredu a boli aj aktívnejší. Kapitán MFK Ďubek vysunul do uličky striedajúceho Pekára, ktorého strelu Kiss bravúrne vychytal. V 47. minúte sa dostali domáci do vedenia, keď po nechytateľnej strele skóroval Kroupa - 1:0. Domáci mali postupne stále viac z hry, vypracovali si aj niekoľko sľubných šancí. Onedlho skóroval Ján Chovanec, ale gól pre postavenie mimo hry neplatil. V 64. minúte hostia kapitulovali po druhý raz, tentokrát už platil, keď Chovancov center spracoval Kroupa a následne si peknou strelou pripísal už tretí presný zásah v drese Ružomberka - 2:0. V 70. minúte skúšal šťastie z diaľky Ján Maslo, ale Kiss tentokrát zasahovať nemusel. Desať minút pred koncom zápasu mohol zvýšiť Pekár, ale skóre sa nemenilo. Do konca zápasu už gól nepadol a Ružomberok na domácej pôde predviedol svoju silu a vyhral zaslúžene 2:0, gólmi kanoniera Kroupu.

Autor: Filip Kubaliak