08.04.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Ďubek rozhodol z penalty o výhre domácich 1:0

V piatok o 17:30 sa začala predohrávka 25. kola, keď Ružomberok privítal Dunajskú Stredu. V nudnom zápase sa zrodila výhra domácich, ktorí porazili bezzubých hostí tesne 1:0.

V prvom polčase sa nehral pod Čebraťom dobrý futbal, futbalu škodil aj silný vietor, ktorý iba znepríjemňoval hráčom hru. V zápase sa vyskytli len dve strely na bránu v podaní domácich. Takže divákov v prvej polovici zápasu potešil hlavne polčasový hvizd hlavného rozhodcu Kráľoviča.

V druhom polčase to už nebola taká hrôza, prevahu začali mať domáci hráči. V 57. minúte po odrazenej lopte strieľal z diaľky domáci Ďubek, ale Novota bol pozorný. Neskôr na chvíľku upadla hra, najskôr prišla šanca v 69. minúte - hosťujúci Matůš fauloval v pokutovom území Sivčeviča a následný nariadený pokutový kop Ďubek s prehľadom premenil - 1:0. V 75. minúte mali Liptáci ďalšiu veľkú príležitosť - na Hofericov center si zľava nabehol Sivčevič a ten prudkou strelou narobil práce Novotovi. V závere ešte tlačili na hostí Liptáci, ale do konca zápasu sa už skóre nezmenilo. Pod Čebraťom tak vyhral zaslúžene domáci tím 1:0.

Autor: Filip Kubaliak