28.08.2010 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0

V sobotu o 19:30 sa pod Čebraťom odohralo stredoslovenské derby, keď Ružomberok na domácej pôde privítal Banskú Bystricu. V zápase sa zrodila výhra domáceho celku, keď Liptáci vyhrali nad Vojakmi najtesnejším rozdielom 1:0.

Pod Čebraťom bolo spočiatku v stredoslovenskom derby bez šancí. Z prvej vážnejšej akcie prvého dejstva v 22. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď po Ďubekovej strele sa k lopte dostal Štefan Pekár, ktorý takmer z bránkovej čiary otvoril skóre - 1:0. Onedlho skúšal štastie domáci kapitán Tomáš Ďubek, ale Boroš jeho nepríjemnú strelu vyrazil na roh. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo, no napriek tomu už po nudnom prvom polčase vyhrával 1:0 domáci celok.

V druhom polčase sa už bolo na čo pozerať, aktivitou vynikali viac domáci. Po niekoľkých minútach strely Tomáša Sedláka a Ďubeka však tesne minuli bránu Boroša. V 56. minúte po peknej akcii domácich Kroupa hlavičkoval, ale lopta letela tesne vedľa brány "vojakov". Postupne mala viac z hry hosťujúca Dukla. V 77. minúte mali hostia veľkú šancu, ale Pich sa nepresadil. V závere zápasu sa prekvapivo nič neudialo, snaha hostí bolo pokrytá obranou domácich. Ružomberok tak na domácej pôde v stredoslovenskom derby na úkor Banskej Bystrice vyhral tesne 1:0.

Autor: Filip Kubaliak