09.04.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 1:0

V sobotu o 17:30 Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Zlaté Moravce. V zápase sa zrodila očakávaná, ale utrápená výhra domácich, ktorý potvrdili svoju formu na jar a porazili nováčika 1:0.

Spočiatku sa len oba mančafty oťukávali, takže prvá šanca prišla v 17. minúte, keď technicky zakončoval domáci Kordič, ale mieril nad bránu. O dve minúty neskôr si Kuciak poradil so strelou Milinkoviča a onedlho iba kontroloval loptu pri pokuse Žofčáka. V 24. a 26. minúte skúľal šťastie hosťujúci Žilák, ale ani pri jednom pokuse nepochodil. V 38. minúte domáci Kordič mohol skórovať po centri Žofčáka, ale nakoniec na loptu nedočiahol. Onedlho sa podobná situácia podobná situácia odohrala na druhej strane, keď center Pavelku nezúžitkoval Orávik. V 40. minúte boli hostia veľmi blízko ku gólu, keď Hruška z priameho kopu trafil vzdialenejšiu žrď Putnockého brány. V 42. minúte na druhej strane hosťujúci gólman Kuciak včasným vybehnutím zmaril šancu dvojice Guédé - Kordič. Do konca polčasu ešte mierili na Putnockého dve strely, ale pokusy Hrušku a Pavloviča neboli náročnými pre brankára Belasých.

V druhom polčase spočiatku viac vynikali domáci. Veď necelú minútu po začiatku druhej časti zápasu strieľal Milinković, ale tesne minil bránu Kuciaka. Podobne to skúšal srbský hráč proti Kuciakovi v 52. minúte, ale ani tentokrát neprekonal skúseného brankára. V 64. minúte Kuciak vyboxoval center Žofčáka pred nabiehajúcim Šebom. O niekoľko minút neskôr mal Šebo vyloženú šanca, ale trafil zblízka len žrď. V 76. minúte zahcránil Putnocký pred Tomášekom, ktorý sa rútil do šanca. V závere si vytvoril Slovan veľký tlak a v 82. minúte to využil Filip Šebo, ktorý hlavičkou po rohovom kope skóroval do siete Kuciaka - 1:0. Do konca zápasu sa ešte rysovalo niekoľko sľubných šancí na domácej strane, ale gól už nepadol a SLovan vyhral na Pasienkoch 1:0 nad Zlatými Moravciami.

Autor: Filip Kubaliak