28.08.2010 19:30 CET
0 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 0:0

V sobotu o 19:30 sa na štadióne Antona Malatinského odohral šláger 7. kola Corgoň ligy, keď Trnava privítala čerstvého účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov, Žilinu. V zápase sa zrodila bezgólová remíza, ale v tomto zápase sa bolo určite na čo pozerať.

Spočiatku sa pred skvelou diváckou kulisou hral rýchly a kombinačný futbal, obe mužstvá začali svižne. V 8. minúte po peknom centri z pravej strany hlavičkoval Procházka, ale Dúbravka bol pozorný. Po štvrťhodine hry domáci Bicák vystrelil, ale mieril tesne vedľa. V 20. minúte domáci Diallo pekne vystrelil, ale Dúbravka jeho strelu vyrazil na rohový kop. O šesť minút neskôr mal Spartak veľkú šancu, keď Procházka pekne nahral na Koneho, ktorý obišiel Dúbravku, ale jeho strela minula cieľ o centimetre. Do konca polčasu to už bol iba futbal medzi šestnástkami.

V druhom polčase to bol opäť aktívny futbal, bohatý na šance. V 47. minúte hosťujúci Rilke z pravej strany pekne nacentroval na Bella, ale jeho strelu zlikvidoval pozorný Raška. Onedlho strela domáceho Koneho, skončila iba v rukaviciach Dúbravku. Postupne mali viac z hry domáci. Po hodine hry domáci Kone unikol obrane hostí, následne Leitner zatiahol záchrannú brzdu, následne hlavný rozhodca Pavlík dal skúsenému ľavému obrancovi žltú kartu. V závere hry mali oba tábory dostatok šancí, ale gól už v slovenskom Ríme nepadol.

Autor: Filip Kubaliak