06.08.2011 19:30 CET
0 : 2
(0:1)

Dunajská Streda opäť prehráva, naopak Liptáci prvýkrát vyhrali

Dunajská Streda hostila v sobotu podvečer na domácej pôde Ružomberok. V zápase získali tri body hostia, keď po skvelom výkone zaslúžene vyhrali na Žitnom ostrove. Týmto pádom Liptáci vyhrali prvýkrát v sezóne, horšie je na tom Dunajská Streda, ktorá po 4. kole nezískala jediný bod!

Už od začiatku to bol zaujímavý súboj. V 3. minúte domáci Struhár zahrával priamy kop, našiel hlavu Harsányiho, ktorý následne opečiatkoval brvno, ešte chcel loptu doraziť do brány Tomčák, no zakončil len do stredu brány. O dve minúty neskôr sa Liptáci dostali do vedenia, kedy Ďubek pekne vysunul Masaryka, ktorý následne preloboval spoza šestnástky Kováča - 0:1. Po inkasovanom góle sa domáci prebrali, ale nedokázali si vypracovať dlhšiu dobu nejakú šancu. Tá prišla až v 18. minúte, kedy skúšal z diaľky prekvapiť brankára hostí Tomčák, ale Hrdličku neprekonal.

O šesť minút neskôr aktívny Tomčák znovu vystrelil, tentokrát prestrelil bránu. Na druhej strane Masaryk nahral na Krbečka, ale jeho dobrú strelu Kováč vyrazil. Vzápätí po Greššákovom sóle sa dostal k lopte Masaryk, ale jeho následný strelecký pokus tesne minul bránu Kováča. V 37. minúte mali domáci vyloženú šancu, kedy Hílek krásnou uličkou vysunul Delarga, ktorý následne proti Hrdličkovi neuspel. V závere prvého polčasu zahrával rohový kop domáci Kazár a Tomčákova hlavička tesne minula ľavú žrď.

V druhom polčase sa domáci natlačili na polovicu hostí, ale nedokázali proti skvele fungujúcej obrane Ružomberka nič vymyslieť. Takto museli hráči zo Žitného ostrova mierne otvoriť obranu, čo začali využívať Liptáci, keď využívali nebezpečné protiútoky. Onedlho musel brankár DAC-u Pavol Kováč zneškodniť pekný pokus Ďubeka. O niekoľko minút znovu zakončoval Masaryk, ale domáci obranca Struhár mu pokus stečoval do bezpečia. Na druhej strane pohrozili parkrát aj domáci, najskôr mieril hlavou vedľa brány Harsányi a neuspel ani Delarge po strele z diaľky.

V 81. minúte hostia rozhodli o svojej výhre, keď Boya podbehol center, čo využil Masaryk, ten ešte posunul na Krbečka, ktorý do prázdnej brány poľahky skóroval - 2:0. V 83. minúte hlavný rozhodca Kráľovič vylúčil naraz Kadleca s Kostelným, keď mali hráči osobný konflikt. V 85. minúte domáci Štajer nastrelil po strele z diaľky spojnicu a v 87. minúte Čoričov tečovaný pokus skončil len na hornej sieti. Viac sa už v zápase nestalo a tak si Ružomberok v tejto sezóne pripísal prvé víťazstvo. Naopak Dunajská Streda po štyroch kolách ešte nezískala bod.

Autor: Filip Kubaliak