07.04.2012 17:30 CET
0 : 1
(0:1)

DAC má na Prešov už šesťbodové manko

Dunajská Streda opäť prehrala, tentokrát s Ružomberkom a manko na predposledný Prešov sa zvyšuje. Po tomto kole je už šesťbodový. Jediný gól stretnutia vsietil Pekár.

Duel sprevádzal na ťažkom teréne dážď a tak, ako inak, sa veľa futbalovej krásy neurodilo. Vo 4. minúte pálil jedovkou Kabele, Hrdlička vyrazil na roh. Z uhla neprekvapil Hrdličku v 11. minúte ani Delarge. Hostia sa v 15. minúte dostali do prvej vážnejšej šance a bol z toho jediný gól stretnutia. Masaryk prudko centroval a tiesnený Pekár aj tak otvoril skóre - 0:1. Neskôr mohol pridať druhý gól Masaryk, ale po centri Ďubeka vystrelil slabo. Nie príliš záživný polčas skončil výsledkom lepším pre hostí.

Druhé dejstvo začalo zastreľovaním sa Masaryka, minul. V 57. minúte mohol vyrovnať Delarge, ale po Urbánkovom centri nedopravil loptu do siete, proti bol brankár Hrdlička a následne nedorazil do brány ani Kabele. Na druhej strane vynkajúcim zákrokom zneškodnil šancu Masaryka Kučera. DAC potom hral polhodinovú presilovku o jedného hráča, keďže vylúčený bol po druhej žltej karte Greššák. Výraznejšia šanca však ale aj tak neprišla. Šťastie skúšal Fodrek, nedal ani Csolle, ktorý mieril iba do bočnej siete a Kabele pre zmenu vystrelil slabo. V 81. minúte mohol rozhodnúť Pekár, ale z priameho kopu zatočil loptu len do brvna. Ruža tak vyhrala 1:0 a DAC ostáva na poslednom mieste už so šesťbodovým náskokom.

Autor: Ľubomír Hudačko