17.09.2011 18:15 CET
2 : 0
(2:0)

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 2:0

Trenčín nedokázal pod Urpínom potrápiť Banskú Bystricu, ktorá si s nováčikom Corgoň ligy poradila pomerom 2:0. Hráči spod hradu Matúša Čáka ale hrali na Štiavničkách celkom dobre, lenže Dukla vyťažila z minima maximum, o čom svedčí aj výsledok.

Trenčín začal v úvode aktívne, bolo tým jasné, že si pod Urpín prišli aspoň po bod. Prvú príležitosť však mali domáci, ale Jakubko sa po centri Hučko v malom vápne nepresadil. V 17. minúte domáci skórovali, keď Turňa poslal center do ohňa, do ktorého sa hlavou zakvačil Hlinka a krásnym angličákom otvoril skóre zápasu - 1:0. Trenčín mal hneď na to dve príležitosti na vyrovnanie: Najprv Depetris nahral loptu Peltierovi, ktorý pekne vystrelil, ale v bráne stál pozorný Belic. Potom mal vyloženú šancu Depetris po centri z pravej strany, ale následne osamotený hlavičkoval len vedľa brány Belica. V 33. minúte Dukla znovu skórovala: Hučko nacentroval loptu do šestnástky, prebral ju Jakubko, prenechal ju Laksíkovi, ten mu loptu vrátil späť a skúsený kanonier nedal následnou strelou žiadnu šancu brankárovi Volešákovi - 2:0.

Trenčín do druhého polčasu nastúpil s cieľom "zabojovať o výsledok", lenže spočiatku si ani nevedeli vytvoriť šance. Tých vlastne v úvode druhej časti hry diváci videli veľmi málo. Zaujala akurát Jakubkova strela spoza šestnástky mierená nad brvno, na druhej strane pohrozil Horváth z priameho kopu z 25 m. Dukla sa postupom času stiahla, dôvodom je aj zranenie stopéra Kupčíka v 57. minúte, navyše im v 76. minúte rozhodca vylúčil po druhej žltej karte záložníka Hučka. Trenčania mali po "presilovke" prevahu, ale nedokázali z nej vyťažiť žiaden gól. Dukla tak vyhrala na domácej pôde s nováčikom Corgoň ligy 2:0.

Autor: Filip Kubaliak