05.11.2011 14:30 CET
3 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 3:1

Ružomberok v 15. kole Corgoň ligy hostil poslednú Dunajskú Stredu. V zápase potvrdil úlohu favorita a v dueli zaslúžene zvíťazil pomerom 3:1.

V 4. minúte zažili Liptáci šok, po hrubej chybe obrancu Hubera sa presadil John Delarge - 0:1. V 17. minúte hlavičkoval Greššák po centri Ďubeka, ale Kováč strelu zneškodnil. Postupom času preberali domáci iniciatívu a potvrdili to v 25. minúte. Vtedy sa domáci dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď Peter Maslo pekne hlavou zakončil dobrý center Ďubeka - 1:1. Do polčasového hvizdu sa už len dohrávalo. V prvom polčase diváci síce videli dva góly, ale inak to bol slabý futbal.

Spočiatku v druhom polčase boli aktívnejší domáci. V 53. minúte ale mohli inkasovať, kedy Delarge takmer skóroval po excelentnom sóle, no v bráne stál pozorný Hrdlička. V 66. minúte bol vylúčený aktívny Delarge a DAC hral bez šikovného útočníka. V 75. minúte sa zastreľoval striedajúci Serečin a lopta nakoniec spadla za chrbát Kováča - 2:1. O dve minúty neskôr pálil približne z rovnakej vzdialenosti Skalák a tiež skóroval - 3:1. Do konca duelu sa už len dohrávalo a Ružomberok získal po výsledku 3:1 nad Dunajskou Stredou tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak