21.07.2012 19:30 CET
2 : 0
(2:0)

Dukla predčila Trenčín a zaslúžene vyhrala

Banská Bystrica v 2. kole Corgoň ligy privítala na domácej pôde Trenčín. Tréner Norbert Hrnčár získal aj po solídnom výsledku v Senici rovnako skvelý výsledok proti AS, keď vyhrali 2:0. Trenčín tak nedokázal naplniť očakávania fanúšikov po päťgólovej kanonáde proti Nitre, a spod Urpína odchádza naprázdno.

Zápas sa pod Urpínom začal opatrne z oboch strán. Obe mužstvá sa snažili o kombinovanie, ale na premočenom trávniku to bolo mimoriadne náročné. V 9. minúte sa v dobrej šanci ocitol Slančík, ale zblízka trestuhodne minul. V 22. minúte sa však Slančík už nemýlil, keď sa dostal k zakončeniu po priamom kope a nedal šancu Volešákovi - 1:0. Trenčín sa snažil vyrovnať, ale desať minút po inkasovanom góle dostal ďalší. Tomáš Hučko dobre potiahol loptu po ľavej strane a centrom našiel Milana Ferenčíka, ktorý strelil svoj premiérový gól v premiérovom zápase za Duklu - 2:0. Tento inkasovaný gól však Trenčín zaskočil a do polčasovej prestávky rovnako ako domáci už nič nevymysleli.

Trenčín sa snažil od úvodu streliť rýchly kontaktný gól. Podariť sa to mohlo už v 48. minúte Depetrisovi, ale toho skvele vychytal Boroš. V 57. minúte sa na druhej strane takmer presadil po atletickom zakončení Hučko, ale jeho pokus zblokoval pred Volešákom Ramon da Silva. V nasledujúcich minútach boli aktívnejší Trenčania, ale nedokázali si vytvoriť dobrú šancu. Tú si nedokázala vytvoriť ani Dukla, takže diváci si dlhšie neprišli na svoje. Do konca duelu však už obe mužstvá vynikali iba kombináciami, Dukla si udržala dvojgólový náskok a získala zaslúžene tri body nad Trenčínom, ktorý sa dokonca v 88. minúte po vylúčení Holúbeka oslabil.

Autor: Filip Kubaliak