18.05.2013 17:30 CET
1 : 2
(0:1)

Banská Bystrica si skomplikovala život

Banská Bystrica na domácej pôde v stredoslovenskom derby podľahla Žiline 1:2. Dukla sa týmto výsledkom definitívne namočila do priameho boja o záchranu.

Zápas mal od úvodu slušný náboj. V piatej minúte sa na bránu Le Gianga rútil Šovčík, no mladý zakončovateľ Dukly stroskotal na pripravenom gólmanovi MŠK. V 10. minúte si Žilinčania vypracovali prvú vážnejšiu akciu, z ktorej okamžite padol gól. Po presnom centri Angeloviča sa proti bývalému klubu presadil Róbert Pich - 0:1. Následne sa hra presunula do stredu poľa a hra bola pomerne vyrovnaná. V 36. minúte mohla Dukla inkasovať od ďalšieho bývalého zverenca, no Pečovského prudká strela skončila tesne nad. V závere prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, Žilina teda po 45 minútach viedla 1:0.

V druhom dejstve mala prvú dobrú akciu na konte Žilina. Po Škvarkovej prihrávke sa do dobrej pozície dostal Pich, no Boroš bol na mieste. V 64. minúte sa domáci priaznivci dočkali vyrovnania, keď po Slančíkovej prihrávke skóroval Marek Šovčík - 1:1. Dukla sa však z remízy dlho neradovala, keďže Žilina sa už o dve minúty znova dostala do vedenia. Stalo sa tak po zlej defenzívnej práci Dukly, resp. druhom góle Róberta Picha, ktorý až na tretí pokus dokázal prekonať Boroša - 1:2. V 77. minúte sa peknou strelou prezentoval Nunes, no portugalského krídelníka vychytal Boroš. V závere sa Dukla snažila o vyrovnanie, no jej zúfalá snaha nebola odmenená gólom. Žilina si teda v závere ubránila tri body po víťazstve 2:1.

Autor: Filip Kubaliak