15.05.2013 17:30 CET
2 : 1
(1:1)

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 2:1

Žilina padla v Zlatých Moravciach aj druhýkrát v sezóne. Domáci s i tak na 99% zachránili kožu v lige aj pre budúcu sezónu. A šošoni sa asi zase len vracajú ku kríze a nevýrazným výsledkom.

Úvod bol divoký. V dobrom futbalovom tempe sa diváci mali na čo pozerať. Najprv sa slabou hlavičkou predstavil Paur, no potom už góly padali. V 7. minúte kopali šošoni priamy kop, ktorým Škvarka našiel Majtána. Do brány loptu zasunul bez väčších problémov hlavou a bolo 0:1. Pomohla k tomu aj chyba brankára Kuciaka. Lenže radosť u nich dlho netrvala. O dve minúty sa presadil kanonier Hodek. Popod debutujúceho Le Gianga v srkumáži vyrovnal, keďže predtým neuspel proti gólmanovi Bernáth a začínalo sa odznova. Po štvrťhodine hry sa zastreľoval Nunes, lenže bombou mieril nad. Šťastie neskôr skúšal Orávik, ale aj on bránu minul. Tesne vedľa pre zmenu pálil v 24. minúte hosťujúci útočník Guba. Tímy si následne navzájom rozdelili hluché momenty a keďže sa v závere neujala ani strela Meszárosa, do kabín sa šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Stav sa však po zmene strán menil takmer okamžite. Nabudený Hodek zrejme chce dobehnúť Depetrisa v tabuľke strelcov stoj čo stoj. Center na jeho hlavu nemal chybu a Le Giang kapituloval druhýkrát - 2:1. Výborným pasom sa prezentoval Orávik. Na druhej strane mal prácu Kuciak po nepríjemnej strele Nunesa. V 54. minúte nevyrovnal po rohu Piaček. Hodek mohol následne skompletizovať hattrick, ale po krásnom sóle Meszárosa a jeho prihrávke mu čosi ku skórovanie chýbalo. Pätnásť minút pred koncom nevyrovnal ani Barčík po spolupráci s Pečovským. Hosťom aktivita smerom dopredu nechýbala, no Kuciak a hlavne obrana domácich už pôsobila istejším dojmom. Rozhodnúť mohol teda v 83. minúte Bernáth, ale Le Giang vytlačil jeho strelu na roh. Novic v bráne potom podržal mužstvo aj v záverečnej minúte pri šanci Orávika, ale svojmu tímu body nepriniesol.

Autor: Ľubomír Hudačko