15.09.2012 17:30 CET
3 : 1
(2:0)

Zlaté Moravce prekvapili zle hrajúci Slovan

Zlaté Moravce v 9. kole hostili na domácej pôde Slovan Bratislava. Zverenci Juraja Jarábka mali pred zápasom smelé plány, ktoré sa im napokon aj podarilo naplniť. Bojovný výkon ViOn-u dokonale platil na Slovan, ktorý dnes nemal svoj deň a na Žitave prehral 1:3.

Domáci si taký úvod nepredstavovali ani v tom najlepšom sne. Už v prvej minúte sa totiž domáci ujali vedenia! Po zaváhaní stopéra Kolčáka sa dostal k lopte Hodek, ktorý svoju šancu nekompromisne premenil - 1:0. Slovan gól veľmi zaskočil, ale zároveň neprestali belasí hrať. V 14. minúte pekne vystrelil Halenár, ale mieril tesne vedľa. V 22. minúte ušiel domáci stredopoliar Orávik po pravej strane, našiel centrom Hodeka, ktorý však strelou neprekvapil Putnockého. Presne po polhodine hry sa Zlaté Moravce tešili z druhého gólu. Opäť zaváhala obrana Slovanu, čo využil peknou strelou z hranice šestnástky Lukáš Kováč - 2:0. V 34. minúte mohol znížiť Hlohovský, ale jeho dobrý pokus skončil tesne mimo jeho cieľ. V nasledujúcich minútach predvádzali domáci krásny futbal, ktorým prevyšovali favorizovaného súpera. Slovan sa snažil v závere o kontaktný gól do šatne, ale skvele hrajúci ViOn odišiel do šatne za potlesku divákov za stavu 2:0.

Slovan začal už od úvodu druhého polčasu veľmi svižne. Tréner Samuel Slovák svojich zverencov určite nabádal k aktívnejšej hre, ktorú belasí aj predvádzali. V 56. minúte strelili hostia svoj prvý gól, keďže sa strela Grendela ocitla za chrbátom chybujúceho Kuciaka - 2:1. Zlaté Moravce však tento gól nepoložil a hrali stále aktívne. Už v 60. minúte sa podarilo ViOn-u streliť už tretí gól. Adam Žilák sa krásne presadil cez skúseného Lukšíka a strela slovenského reprezentanta do 21 rokov prešla aj cez Putnockého - 3:1. Slovan hral postupom času "vabank", ale na statočne hrajúce Zlaté Moravce to neplatilo. V 85. minúte mal gól na kopačke Gorosito, ale jeho pokus z vyloženej pozície minul Kuciakovu bránu. V závere sa už hosťom nepodarilo nič vymyslieť, a tak si Zlatomoravčania užívali posledné minúty zápasu za potlesku domácich priaznivcov, ktorí domov odchádzali nadmieru spokojní. Ich zverenci totiž na domácej pôde po Žiline porazili aj Slovan a dostali a tak až na druhú priečku!

Autor: Filip Kubaliak