23.04.2013 17:30 CET
1 : 2
(1:0)

Nitra zvíťazila v Žiline!

Predohrávka 30. kola Corgoň ligy priniesla veľmi zaujímavý súboj. Žilina sa síce v úvode dostala do vedenia, no v druhom polčase padali góly na strane hostí. Nitrania sa po vyrovnávajúcom góle zo 73. minúty dočkali víťazného gólu Benčíka, ktorý svoj presný zásah strelil až v nadstavenom čase.

Žilina začala zápas ako v najlepšom sne. Šošoni sa totiž už v 5. minúte tešili z úvodného gólu, o ktorý sa pričinil Michal Škvarka strieľajúci spoza šestnástky k pravej žrdi - 1:0. Nitra však po inkasovanom góle neprestala hrať, bola naopak aktívnejším tímom na ihrisku. Tesne pred štvrťhodinou hry mohol vyrovnať Cicman, no ten v rozhodujúcom momente netrafil loptu. V 25. minúte sa akrobatickým zakončením prezentoval Dávid Guba, no žilinský kanonier mieril "nožničkami" len na Chudého. O desať minút neskôr nebezpečne napriahol Miroslav Barčík, no jeho pokus tesne minul Chudého bránu. V závere prvého polčasu mali optickú prevahu Nitrania, no tí sa do priameho zakončenia už nedostali.

V druhom polčase sme spočiatku videli futbal medzi šestnástkami. Mužstvá sa zameriavali skôr na kombinačnú hru, diváci teda dlhšie čakali na vážnejšiu príležitosť. Na tú čakali až do 62. minúty, kedy Barčík krásne našiel Picha, no ten v dobrej pozícii napokon na loptu nedočiahol. O päť minút neskôr sa po Maboukovom centri dostal do šance Majtán, no mieril vedľa brány. Žilina dostala nepríjemný úder v 73. minúte. Nitra sa totiž radovala z vyrovnania, o ktoré sa postaral Róbert Cicman. Skúsený zadák dorazil loptu do prázdnej brány po vyrazenej strele Tawambu - 1:1. Žilina mohla znova viesť už o tri minúty, no Martin Chudý úspešne zneškodil pokusy Picha a Barčíka. Podstatná udalosť však nastala v nadstavenom čase. Nitra totiž po rohovom kope strelila víťazný gól, o ktorý sa postaral Henrich Benčík - 1:2. Skúsený kanonier teda spasil svoj tím, ktorý si spod Dubňa vezie veľmi dôležité tri body.

Autor: Filip Kubaliak