13.04.2013 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

Žilinské trápenie pokračuje

Žilina pokračuje v katastrofálnej ligovej forme, na ktorú šošoni nadviazali aj po súboji so Senicou. Záhoráci si totiž spod Dubňa vezú tri body po víťaznom góle Blackburna v 86. minúte.

Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci, no Senica sa prezentovala prvou vážnejšou príležitosťou. Kalabiška totiž v 11. minúte v streleckej pozícii ešte nahrával Divišovi, ktorý v páde mieril vedľa brány. Tesne pred štvrťhodinou hry sa do dobrej príležitosti dostal Štepanovský, no jeho pokus v poslednej chvíli zblokoval dobre postavený Piaček. V 17. minúte sa do gólovej šance dostala aj Žilina. Center Viktora Pečovského avšak Dávid Guba zakončil vedľa brány. Tempo hry vzápätí kleslo, no po polovici prvého polčasu znovu stúpalo. V 26. minúte nepríjemne vystrelil Jaroslav Diviš, no českého legionára vychytal pozorný Dúbravka. Dôležitá udalosť sa odohrala v 35. minúte. Domáci obranca Nunes totiž po piatich minútach dostal druhú žltú kartu a musel sa ísť predčasne osprchovať. O dve minúty neskôr spoza šestnástky vystrelil Diviš, no jeho pokus skvelým spôsobom zneškodnil brankár Žiliny Martin Dúbravka. Talentovaný gólman MŠK sa vyznamenal aj o niekoľko sekúnd neskôr, kedy zmaril šancu hosťujúcemu tvorcovi hry Kóňovi. V závere polčasu sa už nič vážne neudialo, prvý polčas sa teda skončil bez gólov.

Druhý polčas naďalej ponúkal futbal vo vysokom tempe. Domácich mohol v 50. minúte poslať do vedenia Róbert Pich, no jeho strelu z blízka zázračne vychytal Milan Švenger. Žilina predviedla peknú akciu štyri minúty pred hodinou hry. Maboukov center skončil na hlave Majtána, ktorý však mieril tesne vedľa hosťujúcej bránky. V nasledujúcich minútach sa hra presunula do stredu poľa, kde obe mužstvá kombinovali. Šošoni vzhľadom na to, že hrali v oslabení, boli prinajmenšom vyrovnaným súperom. Oslabená Žilina mala obrovskú šancu v 70. minúte, kedy Pečovského center zakončil Majtán tesne nad. O sedem minút neskôr sa po žilinskej akcii dostal k odrazenej lopte Angelovič, no jeho pokus zneškodnil pozorný Švenger. Za zahodené príležitosti trpel žilinský celok v závere zápasu, kedy sa hostia dostali do vedenia. V 86. minúte sa presným zásahom prezentoval Rolando Blackburn, ktorý aj napriek malému priestoru dokázal skórovať - 0:1. Záhorákom sa už v záverečných minútach podarilo ubrániť tesný náskok a tí si po prekvapujúcom víťazstve vezú spod Dubňa tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak