21.08.2012 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

Žilina v dohrávke remizovala 1:1 s Trnavou

V dohrávke 2. kola Druhej ligy Žilina - Trnava sa zrodila remíza 1:1. Žilina mala síce zápas pevne v rukách, ale v 65. minúte po vylúčení Majtána sa musela stiahnuť do defenzívy, a Trnava využila túto presilovku aspoň vyrovnávajúcim gólom. Žilina tak stratila možnosť vrátiť sa na čelo tabuľky, no Spartak sa týmto bodom posunul z úplného dna na 11. miesto.

Mužstvá sa snažili od začiatku hrať aktívny a kombinačný futbal. V 7. minúte však mali domáci obrovskú príležitosť. Prudký center Barčíka vyboxoval Filipko presne na Majtána, ktorý z voleja netrafil opustenú bránku Spartaka. O päť minút neskôr sa prezentoval krásnou individuálnou akciou Pich, ale jeho zakončenie nebolo presné. V 14. minúte sa pekne uvoľnil Ceesay, nacentroval na Barčíka, ktorého následné zakončenie opečiatkovalo žrď. O štyri minúty neskôr nepríjemne vystrelil na druhej strane Vlasko, ale Dúbravka si napriek menším problémom dal pozor. V ďalších minútach mala Žilina herne mierne navrch, ale trnavská defenzíva nepustila MŠK dlhšiu dobu do väčšej šance. V 41. minúte mohol poslať hostí do vedenia Gross, ale jeho hlavičkové zakončenie zblízka nenašlo svoj cieľ. Do konca prvej polovici hry sa už len dohrávalo a mužstvá išli do šatní za bezgólového stavu.

Žilina začala úvod druhého polčasu aktívnejšie. Už v 48. minúte si vypracovala veľkú šancu: Ceesay sa skvele prebil cez troch spoluhráčov, poslal prízemný center na Picha, ktorého zakončenie vo vyloženej pozícii nebolo presné a zahodil tak veľkú šancu. O päť minút neskôr sa však Žilina napokon ujala vedenia. Po rohovom kope Barčíka z ľavej strane zakončil hlavou presne k ľavej žrdi Jozef Piaček - 1:0. Žilinu tento gól nakopol a mala na ihrisku naďalej prevahu. V hľadisku však nemali domáci prevahu, keďže niekoľko verných fanúšikov Trnavy hnalo Spartakovcov k vyrovnaniu. V 65. minúte však nastal v hre zlom. Po druhej žltej karte bol vylúčený Majtán a hra Žiliny tým pádom upadla. Trnava vycítila šancu a snažila sa o vyrovnanie. Po dlhom dvadsať-minútovom trápení sa napokon Spartak dočkal vyrovnania. Po rohovom kope z pravej strany poslal Gross presnou hlavičkou loptu k pravej žrdi - 1:1. V závere ešte Trnava žila šancou získať všetky body, ale Žilina napokon ubránila bod. Trnava tak získala cenný bod, ktorý by ju mohol nakopnúť k lepším výsledkom, no momentálne je stále len na 11. priečke.

Autor: Filip Kubaliak