01.03.2013 17:30 CET
4 : 1
(4:1)

Slovan skvele začal jarnú časť

Slovan Bratislava skvele zvládol prvý zápas jarnej časti. Síce Zlaté Moravce v úvode viedli, no uspokojili sa, čo sa im vrátilo štyrmi inkasovanými gólmi. Hostí bude dnešný zápas veľmi mrzieť, keďže úvodný gól predpovedal napínavý zápas. Opak však bol pravdou...

Aktéri šlágra 20. kola Corgoň ligy odštartovali prvý jarný zápas svižne. V 5. minúte musel Kuciak kryť nebezpečnú hlavičku Peltiera po rohovom kope. O minútu neskôr hostia zaskočili domácich a dostali sa do vedenia. Andrej Hodek preukázal strelecký inštinkt a dokázal otvoriť skóre - 0:1. Slovan však pokračoval v aktívnej hre a o štyri minúty po inkasovanom góle vyrovnal. Filip Hlohovský krásne zahral priamy kop z hranice šestnástky bolo vyrovnané - 1:1. V 13. minúte hosťujúca obrana zabudla pred bránou Lestera Peltiera, ktorý v dobrej pozícii mieril nad bránu. O dve minúty sa však šikovný útočník už strelecky presadil. Po štvrťhodine hry sa Milinković pekne uvoľnil a jeho prízemný center našiel práve Peltiera, ktorý technickým zakončením nedal Kuciakovi šancu - 2:1. Tomuto zápasu rozhodne nechýbali góly, keďže štvrtý zásah padol už v 20. minúte. Gólman hostí Martin Kuciak urobil chybu po priamom kope Milinkovića, keďže mu vypadla lopta, ktorú za bránkovú čiaru dokopol Lester Peltier - 3:1. V nasledujúcich minútach sa hra trošku ukľudnila a presunula sa do stredu poľa, kde sa avšak príliš faulovalo. V 31. minúte však Slovan pridal už svoj štvrtý gól, keďže sa presadil Kladrubský po strele z diaľky aj s pomocou Kuciaka, ktorý už chyboval pri druhom góle - 4:1. V 36. minúte mohol znížiť Ľubomír Bernáth, no ten vo vyloženej šanci trafil len pravú žrď Putnockého brány. O päť minút neskôr mal na strane hostí šancu Orávik, no ten presný center Bernátha zakončil vedľa brány. Do konca polčasu sa už len dohrávalo a prvá polovica hry skončila pomerom 4:1. Videli sme zaujímavú hru, v ktorej padlo až päť gólov. Síce sa Zlaté Moravce v úvode dostali do vedenia, no tento gól im skôr uškodil ako pomohol...

Slovan sa v druhom polčase pochopiteľne nikam neponáhľal, no ViOn musel trošku otvoriť hru. V 53. minúte sa po pravej strane dostal k zakončeniu Orávik, no Putnocký po tomto momente neinkasoval. Každopádne druhá polovica hry nebola až tak atraktívna, ako tá prvá. Hralo sa skôr pri bráne Zlatých Moraviec, ktoré mali problém streliť dôležitý gól. V 69. minúte hostia nebezpečne ohrozili Putnockého strelou spoza šestnástky, no gólman Slovana si dal pozor aj tentokrát. V nasledujúcich minútach sa hralo prevažne v strede poľa, a takáto hra nemohla 2402 divákov vôbec potešiť. Slovan si v záverečných minútach aj napriek snahe Zlatomoravčanov udržal trojgólové vedenie. V druhom polčase teda nepadol žiaden gól, no hlavné udalosti sa diali v prvom polčase. Padlo päť gólov a konečné skóre skvele vyhovuje Slovanu, ktorý si po výhre 4:1 vytvoril už v predstihu deväťbodový náskok.

Autor: Filip Kubaliak