20.10.2012 17:30 CET
1 : 2
(1:2)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2

V šlágri kola zvíťazila Žilina v Trnave o jeden gól napriek tomu, že prehrával a poskočila na čelo tabuľky. Z neho ju však môže zosadiť zajtra Slovan, ktorý privíta Košice.

Zápas sa rozbiehal pomaly, prvá šanca ale hneď skončila gólom. Po štvrťhodine hry si loptu na priamy kop postavil Karhan a parádnou strelou otvoril skóre - 1:0. Vedenia si však Trnava nadlho neustrážila. Už v 22. minúte vyrovnal Pich. Po dorážke vlastnej strely, ktorú Rusov vyrazil len pred neho, nemal problém loptu upratať do siete - 1:1. Dúbravka musel riešiť nepríjemnú Hanzelovu robotu, našťastie pre svoje farby loptu odkopol do bezpečia. V 35. minúte vyzvŕtal obranu domácich po prihrávke Barčíka Ceesay a aj s prispením teču otočil skóre na 1:2. Následne mohol vyrovnať Gašparík, ale bombou nechal vyniknúť Dúbravku.

Druhý polčas pokračoval v dobrej atmosfére a dobrom tempe, ale šancí bolo málo. Vyrovnať sa podarilo Janečkovi, ale len z ofsajdu. Spartak sa snažil, podnikal akcie, ale suverénna obrana Žiliny nepripustila pred svojou bránou takmer nič a pozorne odvracala všetky možné situácie. Pätnásť minút pred koncom už dvíhali diváci ruky opäť, ale Dúbravka skončil v bráne aj s loptou iba s prispením faulu na jeho osobu, takže stav ostal nezmenený aj po tejto situácii. Ciprys neskôr vyskúšal pozornosť Dúbravku, lenže ten príliš zasahovať nemusel, keďže lopta bola naňho vyslaná slabou razanciou. V nadstavenom čase mohlo prísť vytúžené vyrovnanie, ale Ciprysova šanca tečom Vyskočila v sieti neskončila taktiež a tak si Trnava pripísala ďalšiu prehru. Posledná ale ostáva Nitra, keďže body sa jej tak, či tak odpočítajú.

Autor: Ľubomír Hudačko