01.12.2012 14:30 CET
2 : 1
(2:0)

Prešov vydrel výhru a bude zimovať na 8. mieste

Je jasné, že na 8. mieste bude zimovať Tatran Prešov, v derniére roka 2012 na vlastnom štadióne zvíťazil tesne nad Myjavou 2:1.

Lepší úvod si domáci priať nemohli, Marcin vsietil snáď najrýchlejší gól sezóny. Na ľavej strane po rozohrávke prebral loptu, následne sa prebil až k brankárovi, kde ho aj so šťastím prekonal a bolo 1:0. Hostia mohli odpovedať hneď o minútu, ale rozhodca prípadnú ruku Krajníka v pokutovom území nevidel a tak penaltu neodpískal. V 19. minúte mohol zvýšiť vedenie Guba, ale peknou strelou nechal vyniknúť brankára Solničku. Prešov predvádzal pekné akcie, hráči si rozumeli a expresný gól ich viditeľne povzbudil. Do šancí sa dostával často Guba, ktorý veľmi chcel dať gól nateraz v poslednom zápase za Prešov. V 24. minúte sa to však podarilo kapitánovi domácich Petrášovi. Po rohu lopta prepadla a zastavila sa v jeho teritóriu a tak ju volejom upratal zblízka do siete - 2:0. Následne mohlo byť o osude zápasu rozhodnuté, ďalšia pohľadná akcia Tatrana skončila nebezpečnou strelou Zošáka. Mieril len tesne nad. Jakub Diviš sa v bráne zelenobielych príliš nezapotil, nevystrašila ho Sládkova nepresná strela v závere polčasu.

Po zmene strán už bola hra hostí trochu iná, ešte v prvom polčase sa do hry dostal vysoký útočník Harsányi a bolo to cítiť. Prešov sa viac-menej so stavom uspokojil, väčšinou bránil a čakal na otvorenú obranu. Najprv sa zastreľoval Marček nepresneou strelou nad, ale neskôr už hostia znížili. Na pravej strane sa v rýchlej akcii dostal k lopte práve Harsányi a keď nevedel čo s loptou, prízemnou strelou do rohu bráby aj so šťastím prekonal Diviša - 2:1. Po hodine hry zaúradoval opäť Guba, dostával sa do akcie často, no gól mu súdené dať nebolo. Solničku neprekonal volejom a neskôr pálil mimo. Neskôr napriahol Petráš, Solničkovi lopta vypadla, ale obrana si so situáciou poradila. Strelou sa prezentoval desať minút pred koncom aj Lipták, ani on však brankára neprekonal. V 88. minúte sa pískal pokutový kop pre Prešov po faule na Kostadinova a domáci mohli rozhodnúť. Druhý gól do siete však Petráš nedal, Solnička ho vychytal. Následne mohla Myjava vyrovnať, ale v samom závere sa po chybe Diviša k strele Harsányi nedostal. Tatran tak vydrel tri body a bude zimovať na 8. mieste. Naopak, Myjava kvôli nezachytenému úvodu pyká a bude po jeseni deviata.

Autor: Ľubomír Hudačko