31.05.2014 17:30 CET
2 : 2
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 2:2

Na Štiavničkách sa body delili, nič zásadné to tak v tabuľke neznamenalo. Oba tímy si udržali svoju pozíciu a s touto sezónou môžu byť spokojní hlavne hostia.

Aktívnejší boli práve Trenčania, ktorí si vypracovali nejednu šancu na zmenu skóre. Ich útoky ťahali po stranách rýchlonohý Kessel so Simonom. V 20. minúte zo Simonovej prihrávky vyťažil Bero, ktorý spoza vápna tvrdou ranou k žrdi prekonal domáceho Boroša. V 38. minúte mali veľkú šancu hostia, ale Kessel na bránkovej čiare neprepasíroval loptu za Borošov chrbát. Domáci mohli vyrovnať v 40. minúte, ale Faškova strela minula pravú žrď hosťujúcej bránky. Preto sa prvé dejstvo skončilo najtesnejším rozdielom pre AS. Ten mal druhú priečku jasnú už pred duelom, ale aktivitou nechcel nechať nikoho na pochybách, že si ju zaslúžil právoplatne aj v poslednom zápase.

Dukla nemala na čo čakať a s domácim štadiónom v poslednom dueli musela hrať aktívnejšie. Aj sa tak stalo a do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci a už dve minúty po zmene strán tvrdú strelu Ľuptáka vyrazil hosťujúci brankár len tak tak. Desať minút po prestávke Rejdovian napálil do brvna a preto takisto nebolo po tejto šanci vyrovnané. Navyše, Kliment mieril z dorážky nad. V 65. minúte v dobrej šanci zaváhal de Vito, jeho strelu Šemrinec chytil. V 72. minúte sa domáci dočkali, keď Vajda vyrovnal na 1:1. Záver bol hektický. Najprv dve minúty pred koncom predsa len Střihavka určil stav na 2:1 a zdalo sa, že jeho gól bude zlatý. Lenže ešte nebol koniec a nekoncentrovanosť Dukly znamenalo nejednu chybu vzadu, čo využil Simon a upravil na 2:2, takže tímy si napokon body delili.

Autor: Ľubomír Hudačko