31.05.2014 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 2:1

Tri body. Toľko chýbalo Ružomberku k pohárovej Európe, toľko získali aj v záverečnom kole proti už zachránenej Dunajskej Strede. Podľa všetkého sa s tímom lúčil aj Tomáš Ďubek, ktorý to korunoval aj víťazným gólom.

Skóre mohol otvoriť už po piatich minútach Zreľák, ale aj keď bol v dobrej pozícii, ľavačkou mieril len tesne mimo brány. Koníček v bráne domácich potom nedal šancu otvoriť skóre Krištovi. V 19. minúte z päťky napriahol Matúš, ale jeho pokus zblokoval ružomberský stopér Nosek. Do 24. minúty čakali diváci na prvú strelu medzi žrde. Z diaľky Koníčka testoval Gergel. Hneď z protiútoku mal vedúci gól na kopačke ružomberský kapitán Ďubek, po Zreľákovej prihrávke pravačkou trafil ľavú žrď dunajskostredskej konštrukcie. V 33. minúte Almaský z priameho kopu položil perfektne loptu na Tawambovu hlavu a ten nekompromisne trafil sieť - 1:0. V 37. minúte Matúš mohol vyrovnať, ale mieril len nad bránu a v závere sa posledná šanca ešte naskytla päť minút pred koncom Brašeň. Poriadne sa hlavičkou pýtal do streleckej listiny, no Koníček si poradil a udržal stav pre svojich až do kabín.

Lenže jednogólový náskok ešte nič neznamenal a domáci to na Liptove výrazne pocítili už po desiatich minútach po zmene strán. DAC sa totiž nadýchol k útoku a trestal v 56. minúte. Začala súpera tlačiť a keď Gergel našiel centrom Čaušiča, začínalo sa odznova - 1:1. To ale z hľadiska skóre nebolo všetko a predsa ešte zatlačili vpredu aj domáci hráči. Podľa všetkého lúčiaci sa kapitán Tomáš Ďubek si po hodine hry narazil loptu so Zreľákom a spoza "veľkého vápna" prízemnou strelou k žrdi opäť dostal Liptákov do vedenia - 2:1. Potom sa hra viac-menej vyrovnala. V 85. minúte Ferenčík hlavičkou minul bránu hostí a keďže si viac šancí tímy už nevypracovali, tri body napokon zobral Ružomberok, čím si udržal štvrtú priečku. Na pohárovú Európu mu chýbali tri body, DAC ostal, pochopitene, na jedenástom mieste. A len vzájomné zápasy s Nitrou a skóre ich v lige udržali.

Autor: Ľubomír Hudačko