01.09.2013 17:30 CET
2 : 0
(2:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 2:0

Slovan Bratislava si nedopustil zaváhanie v domácom stretnutí proti Zlatým Moravciam, ktoré pred prázdnymi Pasienkami zdolal 2:0. Belasí sa po dnešnom víťazstve vracajú na druhú priečku, bod za Senicu.

Slovan vstúpil do zápasu aktívnejšie, no ViOn nebol vďaka pevnej defenzíve dlhšie ohrozený. Slovan si vážnejšiu šancu vypracoval až desať minút pred polhodinou hry, kedy Gorosito po rohu hlavou tesne minul bránku Kuciaka. O tri minúty neskôr sa po Kuciakovom zákroku odrazila lopta k Halenárovi, ktorého pokus zastavilo brvno. Vzápätí mal na druhej strane po chybe domácich vyloženú šancu Mazan, no tú trestuhodne zahodil. A trest pre hostí prišiel dve minúty po polhodine hry, po odrazenej lopte otvoril skóre Milinković - 1:0. Slovan kontroloval priebeh stretnutia a svoje vedenie navýšil o deväť minút neskôr. Po priamom kope predĺžil Niňaj na Fořta, ktorý v sľubnej pozícii nezaváhal - 2:0. V závere sa už nič vážnejšie neudialo, Slovan teda po 45 minútach vyhrával 2:0.

Tempo hry v úvode druhého polčasu upadlo, nič zaujímavé sa v podstate nedialo. Hra sa navyše zbytočne kúskovala, čo tiež nepridávalo na kvalite stretnutia. Slovanu tento scenár hral do karát, keďže mal nahraté a nemusel sa nikam ponáhľať. Hostia pohrozili v 66. minúte, kedy Putnocký zlikvidoval Kováčov pokus. O osem minút neskôr mohol znížiť Pribula, ale tiesnený Bagayokom už nedokázal presne zakončiť. V 82. minúte mohol šance hostí definitívne pochovať Soumah, no Kuciaka ani na dvakrát neprekonal. O päť minút neskôr napriahol z diaľky hosťujúci Pintér, ktorého pekný pokus Putnocký zneškodnil. V závere sa už v podstate len dohrávalo, Slovan si teda pripisuje tri body po domácom víťazstve 2:0 nad Zlatými Moravcami.

Autor: Filip Kubaliak