17.08.2013 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Trnava tesne zdolala Žilinu

V 6. kole Corgoň ligy bol na programe aj zápas Trnava - Žilina. Tento súboj priniesol veľmi zaujímavý zápas, ktorému chýbalo iba viac gólov. Padol totiž iba jediný gól, ktorý strelila Trnava po skvelom vstupe do druhého polčasu.

Stretnutie malo od začiatkou slušný náboj. Prvá vážnejšia šanca nastala v 11. minúte po hrubej chybe Tótha, ktorý však onedlho skvelým zákrokom odčinil svoje zaváhanie, čím zabránil v skórovaní Mihálikovi. V nasledujúcich minútach mala optickú prevahu Trnava, ale zverenci Juraja Jarábka mali tradične problém s prechodom do ofenzívy. Tesne pred polhodinou hry mohol Spartak inkasovať po zaváhaní Filipka, ale hosťujúci hráč chybu skúseného gólmana nepotrestal. V záverečných minútach prebrala iniciatívu Žilina, ale z jej tlaku sa Trnavčania strachovať nemuseli. Prvý polčas sa teda skončil bez gólov.

Trnava skvele zachytil úvod druhého polčasu, keďže skórovala po troch minútach hry. Po Mikovičovej akcii sa dostal k lopte Andrej Hodek a skúsený útočník presnou strelou poslal Spartak do vedenia - 1:0. Trnavčanov tento moment nakopol, ale zároveň sa Žilinčania snažili gólovo odpovedať. Tesne po hodine hry mal sľubnú šancu Mihálik, ale toho veterán Filipko vychytal. V záverečných minútach Spartak kontroloval svoje vedenie, ktoré mohol dokonca dvakrát navýšiť, ale trnavské publikum ocenilo aj tesné víťazstvo 1:0.

Autor: Filip Kubaliak