28.02.2015 14:30 CET
2 : 0
(2:0)

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 2:0

V úvodnom jarnom kole podľa očakávania zdolal favorizovaný Trenčín hosťujúcu Banskú Bystricu 2:0 (2:0) a udržal si druhú priečku a trojbodovú stratu za vedúcim celkom súťaže MŠK Žilinou.

Favorit zápasu od prvých minút získaval na umelom trávniku prevahu. Domáci celok nepustil Bystricu k lopte a v 9. minúte sa mu podarilo otvoriť skóre. Po centri z pravej strany mohol hlavou zakončovať už Jairo, no posunul späť na Holúbeka, ktorý telom dostal loptu do prázdnej brány - 1:0. Čoskoro mohlo zahrmieť opäť. Po jedovke Kessela sa zavlnila bočná sieť bystrickej brány. Čistý zásah a zároveň vyrovnanie mal na kopačke Polievka, ktorý sa v 16. minúte ocitol sám pred Šemrincom, no trafil iba brankára domácich. V 25. minúte predviedli rýchlu kontru trenčianski legionári. Kingsley vysunul na ľavom krídle Van Kesslea, ktorý ponad vybiehajúceho brankára odcentroval.

Rabiu efektne strihol vo vzduchu nohami a volejom upravil na 2:0. Vzápätí Kleščík po štandardnej situácii zvýšil hlavou na 3:0, ale postranný rozhodca prekazil radosť Považanov odmávaním ofsajdu. Novú zábranu za bránkou otestoval Rundič. Ak by nebolo jej, lopta by bola letela naozaj ďaleko. V 33. minúte sám pred brankárom zakončoval Rundič, ale prestrelil. Gól by ani nebol platil pre ofsajd. Hostia sa hlbšie do polovice Trenčína dostávali sporadicky, domáci kontrolovali situáciu i v obrane. V závere úvodného polčasu sa potlesku na otvorenej scéne dočkal rozhodca, ktorý po prvýkrát na trávniku použil novinku - sprej. Štandardnú situáciu Trenčín nedoviedol ku gólovej koncovke, a tak do kabín schádzali mužstvá za stavu 2:0 pred domáci AS.

V 2. polčase najprv po pravom krídle pekne potiahol Vajda, no jeho center našiel iba zem nikoho. Potom brankár Boroš zachránil pred Jairom volejbalovým odbitím lopty. V 51. minúte mohol chybu trenčianskej obrany potresťa Snitka, ale jeho nájazd z uhla Šmerinec dobrým vybehnutím zneškodnil. Trenčania po atakovaní malej domov Borošovi a zisku lopty veľa nevymysleli. V 58. minúte technckou strelou tesne minul hosťujúci Polievka. Kleščík pridal ďalšiu chybu v obrane AS, no hostia to ani tentoraz nevyužili. Trenčínu zas pri útočení chýbala presnosť. Dobrú strelu Holúbeka z 18 mertrov vyrazil Boroš na roh. Prízemnou prudkou strelou mimo žrde sa prezentoval Madu.

O minútu nato hlavou tesne minul bystrickú bránu Rundič. Rabiu dostal na jedenástku loptu ako na podnose a hoci nikým neatakovaný, prepálil. Po podbehnutí lopty Hadom sa do šance dostal aj Edmund a spolu s brankárom prehodili i bránu. Tlak Trenčína začínal s pribúdajúcimi minútami silnieť, Bystrica sa v tejto fáze naplno sústredila na obranu. Zo série rohov nevyužili Trenčania ani jediný, a tak sa skóre do konca už nemenilo. Trenčín v stíhacej jazde znížil bodový rozdiel za vedúcou Žilinou na rozdiel troch bodov po víťazstve nad brániacou sa Banskou Bystricou 2:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu; huste.sk