08.05.2015 16:30 CET
0 : 1
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 0:1

V 29. kole Fortunaligy podľahol posledný celok tabuľky Dukla B. Bystrica na domácej pôde Dunajskej Strede 0:1. Zápas, v ktorom chýbali pekné akcie, šance a strely, znamená pre 'vojakov' stratu ďalších troch bodov.

Úvod priniesol loptu na kopačkách Bystrice. Tá sa snažila útočiť. Po prudkom centri Hada z ľavej strany sa Bystričania dožadovali penalty za ruku v šestnástke. Z rýchleho útoku mohli skórovať Dunajskostredčania. Z ľavej strany prišla dobrá nahrávka, Vajda nestíhal a Štepanovský mohol doraziť loptu za chrbát Boroša. Trafil však vysoko. V 24. minúte sa úlohy vymenili, Štepanovský našiel Straku pred bránou. Od toho išla lopta rovnako nad. Dunajská Streda viac držala loptu. Sabo z priameho kopu vyslal dobrú strelu, mieriacu tesne vedľa. V šestnástke našli hostia voľného Brašeňa, ktorý z otočky prinútil Boroša vyrážať. Ljubičič napriahol z hranice šestnástky a ak by obrana nebola strelu zblokovala, mohlo byť pre domácich zle. V 35. minúte predviedli 'vojaci' rýchlu kombináciu. Polievka odcentroval a Poláček na loptu nedosiahol. Bystrica z toho nevyťažila nič. Prvý polčas skončil bez gólov.

Druhý polčas priniesol najprv nepresnosti. Brašeň hlavou v dobrej pozícii netrafil bránu. Obrana domácich potom nedokázala ubrániť Štepanovského, ktorý pretlačil loptu na Szarku a útočník hostí pohodlne dorazil sám pred Borošom - 1:0 pre DAC. Krátko nato lopta vysokým oblúkom spadla k Rejdovianovi, ktorý na päťke strieľal z voleja a Poláček dokázal vyraziť. Bystrica nedokázala získať v zápase prevahu a vziať opraty hry do svojich rúk. Futbalu chýbali šance, strely, pekné kombinácie. Ak sa raz za čas niečo udialo, bolo to pre bránou Bystrice, kde sa niekoľko krát pokúšal zakončovať Štepanovský. Dunajská Streda si bez akýchkoľvek problémov ustrážila náskok a vďaka hernej prevahe si odváža z Bystrice zaslúžené víťazstvo 1:0.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu;huste.sk