30.05.2015 17:15 CET
1 : 2
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 1:2

Rozlúčka s čo najlepším rezultátom sa zostupujúcej Banskej Bystrici nepodarila. Doma podľahli v derby cez kopec aj Ružomberku a potvrdili, že na túto sezónu budú chcie zabudnúť čo najskôr. Za to Liptáci finišujú napokon na chvályhodnom siedmom mieste, hoci boli nielen počas sezóny adeptom na zostup.

Hralo sa aktívne od začiatku na oboch stranách a diváci sa mali na čo dívať. Už po troch minútach sa dokonca menilo skóre a to vďaka Masarykovej trefe. Loptu mu naservíroval Vavrík a hostia vyhrávali - 0:1. Šancu na vyrovnanie mal Hric onedlho, lenže nepodarilo sa mu zamieriť úplne najpresnejšie. Boroš mal na druhej strane prácu po spolupráci Lovása a Masaryka, no zvládol to. Bystričania sa snažili o vyrovnanie Hricom, Rejdovianom i Polievkom, ale v koncovke vždy zlyhali. V 19. minúte mohol Ružomberok vyhrávať už dvojgólovým rozdielom, ak by Vavrík pred prázdnou bránkou hlavou trafil loptu. O tri minúty neskôr tento hráč pohorel sám pred Borošom. Vyrovnať sa nepodarilo ani Polievkovi, hoci predviedol pekné sólo. Tesne nad v závere polčasu hlavičkoval Maslo a aj preto sa hostia tešili po prvom polčase len z tesného výsledku.

Gólman Šavol mal prácu po zmene strán hneď dvakrát s Faškom, no ani raz mu nedoprial gólovú radosť. Ani strelou z diaľky, ani z možnosti po akcii na ľavej strane. Lenže, tak či tak kapituloval o niečo neskôr. Šovčík totiž využil nahrávku Polievku a nedal šancu gólmanovi strelou zblízka na 1:1. Ružomberčania po inkasovanom góle na chvíľu ožili a prvú vážnejšiu príležitosť aj využili. Z takmer dvadsiatich metrov nádherne napriahol Nagy a dočkal sa zmeny skóre na 1:2. Odpovedať mohol o minútu opäť Šovčík, ale tentoraz posielal loptu vedľa odkrytej bránky a Snitka v 77. minúte pálil iba do žrde. Domáci chceli minimálne vyrovnať a rozlúčiť sa ziskom bodu, no nedarilo sa im podľa predstáv. Boroš dokonca musel hasiť ranu Masaryka, no podarilo sa mu nedopriať kanonierovi ďalší gól. Liptáci si už výhru udržali a finišujú na skvelom 7. mieste. Bystrica pre zmenu zostupuje do II. ligy minimálne na rok.

Autor: Ľubomír Hudačko