05.05.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:1

Topiaca Banská Bystrica sa na pôde predposledných Zlatých Moraviec dokázala chytiť pomyselnej slamky a zvíťazila v Moravciach tesne 1:0. Stále tak živí teoretickú šancu na záchranu v najvyššej súťaži.

Zápas dvoch posledných celkov v tabuľke začal miernou prevahou domácich. Tí mali loptu viac na svojich kopačkách. V 13. minúte zdiaľky skúšal hosťujúci Rejdovian. Domáci mohli ísť do vedenia, keď si Mikinič potiahol loptu na hranicu šestnástky. Jeho tvrdú strelu Boroš vyrážal pred seba. Martina Juhara moment vari prekvapil, a tak sa mu zakončiť do odkrytej bránky nepodarilo. Strieľať skúšal za Bystricu Wilwéber aj Faško, ale ich strely boli presilené a končili ďaleko mimo brány. Dve minúty pred koncom polčasu dostal Pavlenda loptu za obranu hostí a po súboji s Faškom spadol. Volanie domácich po pokutovom kope rozhodca nevyslyšal. Mužstvá schádzali do kabín za bezgólového stavu.

Ani začiatok 2. polčasu nejakú výraznú aktivitu žiadneho z celkov smerom dopredu nepriniesol. K veľkej príležitosti sa dostal Charizopulos. Juhar prebehol cez Hada a prízemným centrom naservíroval loptu spoluhráčovi. Ten však v sklze minul. Krásny center Willwébera prepadol cez domácu obranu. Na bližšej tyčke sa do lopty oprel Rajdovian a z hranice päťky prekonal Kováča krížnou strelou Kováča - 1:0 pre Banskú Bystricu. V 56. minúte Juhar mieril v šanci z voleja nad. V 63. minúte dobrá kombinácia domácich skončila na Juharovej hlave, no hráč bol v ofsajde. V 69. Minúte hosťujúci Vajda sám pred brankárom Zlatých Moraviec dostal loptu cez Kováča, ale padáčik skončil na brvne domácich. Bystrica mohla viesť už 2:0.

Neskôr strieľali Mikinič i Kovjenič, ale skóre sa nemenilo. Z uhla strieľal tesne nad brvno v 82. minúte Mance. Faškovu strelu likvidoval Kováč na dvakrát. V závere zápasu zakrútil mance roh priamo do bystrickej brány, Boroš vyboxoval. Dukla posledné rohy zahrávala nakrátko, aby ukrojilo čo najviac času a podarilo sa jej udržať stav. Posledný celok tabuľky Banská Bystrica zvíťazil na pôde predposledného 1:0 gólom Rajdoviana a stiahol stratu na Zlaté Moravce na 6 bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk