03.12.2014 16:30 CET
2 : 1
(2:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 2:1

Slovan Bratislava zvládol dohrávku 10. kola, v ktorej pred domácou "kulisou" zdolal Zlaté Moravce tesne 2:1. Tieto tri body majú pre belasých v súčasnej situácii cenu zlata.

Belasí zaznamenali skvelý vstup do zápasu, keďže viedli už v 5. minúte. Vtedy sa hostia dopustili nepresnosti v zadných radoch, čo Milinković využil na samostatný únik, ktorý s prehľadom premenil - 1:0. Hra nemala práve najlepšie tempo, ale naviac mali stále domáci hráči. Tí po štvrťhodine hry zvýšili svoje vedenie, keď nariadený pokutový kop premenil Milinković a pripísal si druhý gól v dueli - 2:0. Slovan bol pri chuti a na rozdiel triedy mohol v 25. minúte zvýšiť Kubík, no ten Peltierovu skvelú prihrávku poslal vysoko nad. Vzápätí sa k slovu prihlásili aj hostia a Nikoličova hlavička veru nemala od gólu ďaleko. Zápas začínal dostávať grády, hostia upustili od defenzívnej taktiky a snažili sa hrať viac v ofenzíve. Hra sa prelievala zo strany na stranu, no skóre sa už do polčasovej prestávky nemenilo.

ViOn mohol Slovan chladniť hneď v úvode druhého dejstva, no Charizopulosovu strelu bravúrne zneškodnil Perniš. Pred hodinou hry mohol Milinković zavŕšiť hetrik, no srbský stredopoliar sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol a Kováč pre to nemal ťažkú prácu. V ofenzíve však boli nepríjemní aj hostia, ktorí čoraz viac útočili a zúžitkovať to mohli v 67. minúte. Valenta nebezpečne vypálil, ale jeho tečovaný pokus Perniš do bránky nepustil. ViOn mal onedlho ďalšiu obrovskú šancu, no v nej mieril Nikolić tesne vedľa. V tomto úseku hry mali Zlaté Moravce v ofenzíve prevahu a v 82. minúte sa opäť mohli tešiť z kontaktného gólu. Vtedy nepríjemne napriahol Sabo, Perniš však opäť podržal belasých. Skúsený brankár Slovana však o tri minúty už prišiel o čisté konto. Po krásnej akcii strelil zaslúžený gól hostí peknou strelou Charizopulos - 2:1. ViOn v závere stavil všetko na vabank, no ten nepriniesol požadované ovocie a preto z hlavného mesta odchádza naprázdno.

Autor: Filip Kubaliak