23.05.2015 17:15 CET
3 : 1
(2:0)

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 3:1

Pred zápasom sa domáci lúčili aj s kapitánom Marekom Janečkom a aj zaňho určite potrebovali zabodovať a potešiť fanúšikov. Stále si Spartak háji tretiu priečku a dostihy so Slovanom budú pokračovať až do posledného kola. Naopak, Bystrica je jasným zostupujúcim a v Zlatých Moravciach ťahala za kratší koniec aj tentoraz, v súboji s andelmi.

Od začiatku sa hralo skôr v nervóznom tempe, ako pohodlnom, domáci chceli hradby tiel na druhej strane čím skôr prekonať, aby si zápas začali užívať. V prvej štvrťhodine to tak ešte nebolo ono, ale príliš to hráčov mrzieť nemuselo. Vlasko po peknej kombinácii zblízka hneď na to udrel a domáci viedli 1:0. Nepríjemné to začalo byť pre hostí po dvadsiatich minútach, keď prenikajúceho Mikoviča vo vápne zrazil Vajda a videl červenú. Nasledovala penalta, ktorú Sabo premenil na 2:0. V 30. minúte mohla Trnava zvýšiť svoje vedenie, keď Mikovič uvoľnil Vlaska, ale ten nepreloboval vybiehajúceho Boroša. V 38. minúte zakončoval Mikovič len do bystrického brankára a ten sa vyznamenal aj o minútu neskôr, keď vyrazil gólovú strelu Clebera. Vedľa brány potom mieril Vlasko tesne pred koncom polčasu, Šovčík následne neznížil v šanci na druhej strane. Aj preto andeli pohodlne viedli.

Čo-to ešte urobiť s výsledkom sa snažili Vojaci po prestávke, ale Rejdovian mladého Jakubecha nedokázal prekonať. Potom sa Vojtuš snažil náskok zvýšiť pre farby Trnavy, ale takisto tesne minul. Domáci sa uspokojili s vedením a do šancí sa nemali dôvod príliš hrnúť. Dvadsať minút pred koncom mohol rozhodnúť Sabo, ale mieril len do žrde. Päť minút pred koncom zápasu po centri Vojtuša a priťuknutí Casada pridal Mikovič tretí gól Trnavy - 3:0. Zápas následne musel byť prerušený pre nešportové správanie fanúšikov andelov, čo využili v závere hostia na kozmetickú úpravu skóre. Rejdovian znížil hlavičkou na 3:1, no to už bol konečný stav zápasu, ktorý Dukla opäť prehrala. Naopak, Spartak si bude chcieť udržať tretie miesto v poslednom kole, stále ho prenasleduje rival z Bratislavy.

Autor: Ľubomír Hudačko