14.03.2015 14:30 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:0

Súboj medzi piatym a vedúcim celkom Fortunaligy Spartakom Trnava a MŠK Žilina dopadol šťastnejšie pre domáci tím, ktorý zdolal 'šošonov' vlastným gólom hostí najtesnejšie 1:0 (0:0).

Už vo 4. minúte pohrozil domáci Cleber, ktorý z priameho kopu jemne prehodil hráčov aj bránu. O štyri minúty neskôr Cleber našiel Casada, no ten pálil mimo. V devätnástej minúte rýchlo zaútočili hostia. Čmelík potiahol loptu, prihral Letičovi, ten odcentroval na hlavu Oliveiru a jeho hlavička minula trnavskú bránu. V 25. minúte si zamávali rozhodca s Volešákom - hlavný arbiter upozornil brankára hostí, že zdržiava, a ten mu odkýval späť. V 29. minúte prišla veľmi nebezpečná situácia pre Spartak. Lopta po rýchlej kontre hostí padala na hlavu dvojice voľných žilinských hráčov, ale Bortel pred nimi stihol odhlavičkovať.

Po rohu Žiliny nasledoval center a Škriniarovu hlavičku vyškriabal spod brvna domáci gólman. Pri protiútoku Cleber parádne vysúval Saba, odkopom zachránil Mabouka. Dlhý prienik tohto hráča tmavej pleti po pravej strane priniesol hosťom v 33. minúte iba roh. V 34. minúte sa lopta v šestnástke opdrazila pred šprintujúceho Škvarku, ktorý travfil iba náruč Kelavu. Neskôr sa k strele dostal Cleber. Mieril nízko na zadnú žrď a iba tesne minol. Trnava mohla viesť. Žilinčania potom vo veľkej šanci, no Kelava sa hodil do finálnej prihrávky a vzal loptu z nohy Willianovi, ktorý by bol dokopával do prázdnej brány. Nabiehajúci hráč hostí ani teraz nedokázal gólmana bílych andelov prestreliť. Vzápätí sa prečíslenie podarilo Trnave a Cleber z prvej strieľal slabo a do stredu brány, kde stál Volešák.

Z druhého polčasu ukrojil duel iba 4 minúty, keď Piaček poslal malú domov Volešákovi, pred tým lopta nadskočila a Žilinčania si strelili vlastný gól - 1:0 pre Spartak. Center na vzdialenejšiu žrď našiel trnavského hráča, ktorý priklepol pred žilinskú bránu a Sládek napálil do brvna žilinskej brány. Už mohlo byť 2:0. V 59. minúte domáci zblokovali Káčerovu strelu, tá sa odrazila na Oliveiru a hoci legionár rutinérsky dopravil loptu do siete, gól neplatil pre ofsajd. Trnavčania po ľavom krídle po kombinácii prenikli dopredu, presná spätná nahrávka smerovala na Clebera vovnútri šestnástky a Brazílčan napálil do Volešáka.

Trnava do otvorenej žilinskej obrany zaútočila po ľavej strane Cleberom, no toho Žilinčania eliminovali v šestnástke. Opäť rýchla kombinácia v strede poľa, po ktorej nasledovalo ukážkové uvoľnenie Clebera. Bránený obrancom vystrelil útočník Spartaka nepresne. V 66. minúte boli Trnavčania opäť rýchlejší a vzali loptu Žiline, no Sabo vypálil spoza šestnástky razantne a vedľa. Žilinčania vyrobili na ľavej strane obrany chybu, Trnava však zisk lopty nevyužila. Napriek tomu Spartak čoraz viac pôsobil živším dojmom ako hostia, ktorí sa spod nátlakovej hry a pressingu Trnavy nevedeli vymaniť. Jediná nešťaťstná náhoda, keď si Žilina strelila vlastný gól, tak určila obraz hry na ďalšie desiatky minút. A napokon aj rozhodla o výsledku.

V 80. minúte márnu snahu 'šošonov' ilustroval Šimonič strelou odhadom 17 metrov nad bránu domácich. Potom ešte Vlasko odzbrojil jedného zo Žilinčanov, ale ďaleko sa nedostal. Ak by bol svojho protivníka obišiel, mohlo to pre Žilinu vyzerať zle nedobre. Hostia sa usadili na polovici Trnavy, ale tá ich nepúšťala k ničomu. Naopak, v 85. minúte opäť po rýchlej dobrej kolmici sa na Volešáka rútil Sabo, ale žilinský brankár nohou vyrazil. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času prišla strela Žiliny, ale iba cez obrancu domácich, ktorý loptu zrazil na roh. Trnava už udržala Žilinu na dištanc a priprvila jej iba druhú prehru v aktuálnom ligovom ročníju. Presnejšie - Žilina sa de facto porazila sama, keďže váíťazný a zároveň jediný presný zásah v celom stretnutí zaznamenal žilinský stopér Piaček, keď svoju malú domov nasmeroval do stredu brány, lopta na nerovnom teréne podskočila a ponad nohu bezmocného Volešáka sa dogúľala do brány.

Spartak Trnava zdolal vedúci celok Fortuna ligy MŠK Žilina 1:0 a pomohol tak Trenčínu znazať náskok 'šošonov' na čele tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk