20.05.2016 20:30 CET
2 : 1
(1:0)

AS Trenčín - MFK Skalica 2:1

Zápas medzi majstrom a posledným celkom tabuľky dopadol podľa papierových predpokladov, hoci o víťazovi sa rozhodlo až v závere. AS Trenčín porazil Skalicu 2:1 (1:0) a Záhoráci aj po výhre Michaloviec nad Žilinou zostupujú do nižšej súťaže.

Vo štvrtej minúte Guba ušiel obrancom pri pravej čiare, poslal loptu na van Kessela, a ten z prvej trafil brvno hosťujúcej brány. V 19. minúte si loptu vymieňali Madu s Rabiom a diváci ocenili ich akciu potleskom. V 23. minúte Piroska vysunul Masaryka, hru však čítal Chovan, vybehnutím ďaleko pred šestnástku a odkopnutím pred hráčom hostí zachránil. V 24. minúte nabehol Masaryk za obranu, ale obranca ho dostihol a pri strele ho tiesnil, takže nasledoval nepresný pokus. V 25. minúte sprava nacentroval loptu medzi stopérov Kalu a Kessel umiestnil loptu k žrdi - 1:0 pre Trenčín. V 30. minúte Chovan podcenil center do päťky, lopta mu vypadla a Dobrotka ju posielal hlavou ponad brániacich hráčov. Na čiare zastúpil brankára Lawrence. V 36. minúte zahral priamy kop van Kessel a Krnáč ho vyrazil na roh.

V 52. minúte Šulek dostal loptu do behu, van Kessel mal jeho prihrávku na dlhú nohu. V 53. minúte Masaryk priťukol Šebestovi, ktorý spoza obrancu natiahol Chovana. V 54. minúte Masaryk dostal loptu od Švrčeka do vápna a hlavou od žrde skóroval. Odmávali mu však ofsajd. V 70. minúte pred Masarykom odohral Skovajsa, o malú chvíľu opäť útočník Skalice neprestrelil brániacich hráčov. V 72. minúte trenčianska obrana nechala za sebou v šestnástke Šebestu, ktorý po centri z pravej strany trafil volejom do pripraveného Chovana. V 75. minúte Čermákov volej vyrazil na roh Chovan. V 76. minúte po rohu sadla lopta na hlavu Dobrotku, Chovan jeho zakončenie vyrazil do brvna, odkiaľ putovalo do brány - 1:1. V 87. minúte Holúbek z priameho kopu presne našiel Maierhofera. Lopta od jeho hrude preletela popri ľavej žrdi. V poslednej minúte riadneho hracieho času Rabiu posunul na ľavú stranu pokutového územia, odkiaľ po zemi skóroval Bala.

Po záverečnom hvizde nič nebránilo trenčianskym majstrovským oslavám a skalickému zostupovému smútku. AS Trenčín zdolal vypadávajúcu Skalicu 2:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu