05.03.2016 18:20 CET
1 : 1
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 1:1

Dobrú formu na jar potvrdil Ružomberok, ktorý zabodoval na horúcej pôde Dunajskej Stredy. Remízu 1:1 zabezpečil Lačný odpoveďou na gól Horvátha. Získal tak už siedmy bod v treťom jarnom zápase, kým DAC pokračuje v nie príliš presvedčivých výkonoch.

Prvú šancu mal Maslo, po pár minútach zápasu však brankára domácich neprekonal. Veľa krásy diváci nevideli, tímy sa na ihrisku v úvode len hľadali. Potom prišla šanca domácich, po dvoch desiatkach minút však Tofiloski nemal problém nebezpečnú akciu zastaviť. Stephens mal neskôr šnacu hlavičkou, macedónsky gólman sa opäť vyznamenal a podržal svoj tím. Skóre sa menilo po 25. minúte, Horváth sa pekne uvoľnil v šestnástke a v behu napálil pod brvno tvrdú ranu na 1:0. Na to už bol krátky aj dlhokánsky brankár MFK. Po polhodine hry mal na kopačne gól Stephens, ale Pačindovu prihrávku na dvojgólové vedenie nezužitkoval. Potom Pačinda prihrával opäť, Sarr ale namieril len do brvna a skóre sa taktiež nemenilo. V závere polčasu ešte mieril nad Lačný, pohrozil nepríjemnou strelou.

Ružomberok mal čo napraovať po zmene strán, čakalo sa z jeho strany viac. Hoci, inkasoval prvý gól na jar a na horúcej pôde to nemal jednoduché. DAC ale skúšal zvýšiť vedenie, čo napríklad mohol potvrdiť Sarr. Aktívny Pačinda ho vyzval na zakončenie, no Senegalčan nepochodil. Neskôr sa po ďalšej prihrávke Pačindu ocitol pred bránou hostí Stephens, ale mieril len do gólmana. Potom ale zaútočil Ružomberok, z ničoho prešla lopta dopredu na Lačného, ktorý obišiel vybiehajúceho Tujvela a namieril do prázdnej brány na 1:1. Veľká šanca Dunajskej Stredy prišla v 72. minúte, chybu Tofiloského však Stephens nenamieril do bránu, hoci bol v dobrej pozícii. Boszorád potom nepotešil spoluhráčov a inkasoval červenú kartu, DAC mal viac z hry a tlačil sa ku gólu. Tofiloski v závere zápasu mal čo robiť, aby udržal pre svoj tím aspoň remízu, no napokon sa to Liptákom aj v oslabení podarilo a na jar ešte Ruža nepehrala. Naopak, domáci nepredvádzajú očakávané výkony a proti Ruži chceli viac.

Autor: Ľubomír Hudačko