29.08.2015 19:00 CET
5 : 1
(3:0)

DAC Dunajská Streda - ŠPORT Podbrezová 5:1

Favorizovaná Dunajská Streda porazila ŽP Šport Podbrezová vysoko 5:1 (3:0). Štyri góly celku zo Žitného ostrova zaznamenal Ákos Szarka.

Vo 8. minúte Vaščák na loptu pred bránou nedosiahol. V 10. minúte si Ľupták nabehol na center Štepanovského a zblízka bez problémov skóroval - 1:0. V 19. minúte Pačinda centrom našiel Kwina. Ten hlavičkou Kuciaka prekonal, ale na bránkovej čiare odvrátil Migaľa. Strela Mehanoviča mierila pod brvno, avšak Tujvel bol rýchlejší. V 24. minúte získal loptu na pravej strane Szarka a krížnou strelou napálil k opačnej žrdi - 2:0. Mehanovič posunul Adrezlymu. Podbrezovčan pálil z voleja a trafil žrď Tujvelovej brány. V 41. minúte Sarr prestrčil na Szarku v šestnástke. Útočník zo Žitného ostrova sa s loptou otočil a trafil presne - 3:0. Do kabín išli tímy za trojgólového vedenia Dunajskej Stredy.

V 59. minúte zaznamenal svoj tretí gól v zápase Szarka. Potiahol si loptu pred šestnástkou do stredu a v neveľkom priestore opäť trafil k opačnej žrdi - 4:0. Už v 62. minúte Mehanoviča v pokutovom území nedovolene zastavil Straka. Sám faulovaný napálil z penalty do stredu pod brvno - 1:4 z pohľadu hostí. V 79. minúte veľkú príležitosť nevyužil Vaščák. Pri jeho akrobatickom zakončení sa triaslo brvno domácej brány. V 82 minúte prišiel z ľavej strany dlhý a presný center. Szarka sa zavesil do vzduchu a rybičkou poslal loptu ako inak znova k žrdi - 5:1 a štvrtý gól zápasu, ktorého autorom bol domáci útočník. V 89. minúte neuspel pred Tujvelom Žilák, keď volejom prestrelil. V nadstavenom čase hlavička Kwina po rohu minula bránu.

DAC Dunajská Streda zvíťazil nad železiarmi z Podbrezovej vysoko 5:1 (3:0), keď 4 góly domáceho celku zaznamenal Ákos Szarka. Domáci sa naďalej držia v najvyššej časti fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk