19.07.2015 19:00 CET
1 : 2
(1:2)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:2

Úvodné vystúpenie v novom ročníku Fortuna ligy prinieslo s prvým domácim zápasom ViON i jeho prvú prehru. Tri body si zo zlatých Moraviec odváža Slovan po víťazstve 2:1 (2:1).

V 5. minúte dobre strieľal Orávik. Po centri z pravej strany zahlavičkoval Krznarič, no len do estredu brány a Mucha chytil. O minútu Zreľák využil chybu domácich, dostal sa k strele spoza šestnástky a Kováč vyrážal na roh. V 17. minúte prišiel rýchly protiútok hostí. Domáci vyrovnali počet brániacich a útočiacich hráčov 4 na 4, ale Milinković našiel Priskina, ktorý sám zoči voči Kováčovi umiestil loptu vedľa gólmana Moraviec - 1:0 pre Slovan. V 20. Minúte si na loptu z rohu do päťky nabehol Mrsič. Domáci hráč nedoklepol loptu do brány, ale prestrelil. V 25. minúte strieľal z priameho kopu Milinkovič do stredu brány. O 5 minút nato domáci predĺžili rohový kop na zadnú tyč, kde bol nekrytý Glavaš. Ten dorazil loptu do brány - 1:1.

Už v 38. minúte Milinkovič rozohral priamy kop zo stredu poľa. Loptu poslal až do pokutového územia na nabiehajúceho stopéra Salátu. Slovenský reprezentant nedal Kováčovi zblízka šancu a poslal Slovan do vedenia 2:1. Štyri minúty pred koncom prvej časti hry Cebara nabehol za obranu hostí. Bol z toho samostatný nájazd, hoci trochu z uhla. Domáci hráč aj vystrelil, no po tom, čo mu lopta skočila, zakončil veľmi nepresne. V 42. minúte po akcii hostí vystrelil Milinkovič do stredu brány.

V 3. minúte druhého dejstva mohlo byť vyrovnané. Glavaš dostal do soólového nájazdu Manceho. Snažil sa obstreliť Muchu, ale s Muchom minul aj bránu. V 50. Minúte strieľa Milinkovič, lopta padala do brány, no Kováč ju vyrazil. O tri minúty Zreľák nepremenil príležitosť, keď dostal spätnú prihrávku na biely bod a prestrelil. Na druhej strane sa do šestnástky prebil Školník. Jeho pokus skončil tesne vedľa. V 75. Minúte Zreľák odcentroval na Milinkoviča. Legionár belasých predĺžil na Vitteka, pred ktorým bola odkrytá brána. Ani on však jej priestor netrafil.

O minútu unikol na druhej strane po pravom krídle Orávik a tvrdou strelou trafil vybiehajúceho Muchu do hlavy. V záverečnej minúte dostal Zreľák center zľava od Podaného. Hráč domácich loptu poslal do stredu brány. ŠK Slovan Bratislava zdolal domáci ViON Zlaté Moravce podľa očakávaní 2:1 (2:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk