26.09.2015 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:0

Náročná konfrontácia na Liptove hostiteľovi vyšla, keďže s prázdnou odchádza domov Dunajská Streda. Jediný gól zápasu vsietil skúsený Martin Jakubko a posiela svoj tím do stredu tabuľky. Naopak, DAC nemá formu a zo štyroch duelov za sebou získal iba jediný bod.

Skóre sa pritom mohlo meniť už po niekoľkých desiatkách sekúnd, pretože do šanca sa dostal Szarka. Tofiloski ho však vychytal a nedovolil komplikácie už od začiatku. Časom sa ukázalo, že to bol zásadný moment zápasu. Dopredu sa tak postupne dostával domáci tím a potvrdzoval ambíciu bodovať. Maslo najprv mieril iba slabo, no potom Ďubek pekne našiel Zošáka, aby ten mieril len tesne vedľa. Pekný futbalový moment však Liptákov povzbudil. V 22. minúte Pačindov priamy kop z 25 metrov bezpečne kryl Tofiloski. Domáci brankár sa vyznamenal aj pri štipľavej rane, ktorú do ľavého dolného kúta šestnástky vyslal Pačinda. Šancu mal potom ešte Lačný, no v prvom polčase gól napokon nepadol. Aj navrátilec do ružomberskej zostavy totiž mieril mimo.

Druhý polčas sa pomaly ešte ani nezačal rozbiehať a už sa menilo skóre. Na svedomí to mala kombinácia Ďubeka so Zošákom, čo dokonale využil skúsený Jakubko. Typickým štýlom si dal záležať, aby lopta skončila v sieti a mohol sa radovať so spoluhráčmi - 1:0. Hostí situácia otriasla a mohli inkasovať ešte raz. Zošák totiž mieril zo sľubnej pozície, no iba do stredu. Komplikácie nastolil DAC dvadsať minút pred koncom Sarr, keď sa porúčal s červenou kartou na konte a to nahrávalo do karát opäť iba Ružomberku. Futbalisti zo Žitného ostrova sa však aj v oslabení snažili niečo s výsledkom urobiť. V 77. minúte Brašeňova hlavička len tesne minula bránu. Desať minút pred koncom potom mohol výhru poistiť Masaryk, no neuspel a Zošák sa takisto do listiny strelcov nezapísal, kvôli výbornému zákroku Tujvela. Na druhej strane sa pre zmenu zaskvel Tofiloski, Brašea nepustil do vyrovnania a smolu mal následne Jurčo. Jeho rana mierila iba do brvna tak všetky tri body vďaka gólu Jakubka ostali doma. DAC na druhej strane nemá formu, vydoloval len jeden bod zo štyroch duelov za sebou. Ružomberok si polepšil a poskočil do stredu pelotónu.

Autor: Ľubomír Hudačko