20.05.2016 20:30 CET
3 : 0
(2:0)

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 3:0

Až v poslednom kole sezóny si Ružomberčania napravili chuť, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali na jar takisto nevýraznú Dunajskú Stredu. Vďaka tomu súpera predbehli a vybojovali si šieste miesto. O osude rozhodli dve penalty a celkovo sa presadili tri dôležité opory tímu. Hostia nevsietili ani jeden zásah a s ročníkom sa lúčia na siedmej priečke.

Na začiatku jarnej časti to vyzeralo, žeby o korunu kráľa strelcov zabojovať aj Miloš Lačný. Napokon sa mu to nepodarilo, pretože MFK ťahal neúspešné série výsledkov bez výhry. V poslednom zápase sezóny si tak aspoň chcel napraviť chuť a nedať šancu Dunajskej Strede. Skúšal to pred bránou na začiatku duelu najmä kanonier Lačný, ale dvakrát mu to spomedzi obrancov nevyšlo. Po štvrťhodine hry potom mal šancu na otvorenie skóre Nagy, ale Miloševič si s ním poradil a skóre sa nemenilo. Boszorád na druhej strane zachraňoval pri šanci Polievku, gól ale potom padol po faule na Jakubka vo vápne a premenenej penalte Ďubeka - 1:0. Domáci ožili a hnali sa za ďalším zásahom, pričom aktívny bol najmä Lačný. Neuspel však päť minút pred koncom polčasu, ale vynahradil si to pri druhej penalte v zápase - 2:0.

Hostia chceli odpovedať po prestávke okamžite, ale Polievka ďalekonosnú strelu do prázdnej brány netrafil. Potom sa jeho bomba zastavila na brvne a DAC teda neznížil ani po tejto príležitosti. Miloševič sa následne vyznamenal pri možnosti Gál-Andrezlyho a trestať tak mohol na duhej strane Nagy. V šanci po hodine hry však neuspel kvôli nepresnej muške a nepochodil ani Kwin, keď jeho šancu vykopávala obrana už takmer z bránkovej čiary. Pred Miloševičom tak prišla šanca Ružomberčanov a po odrazenej lopte uspel presnou ranou Zošák, čím upravil už na 3:0. V závere zápasu ešte pribúdali šance na oboch stranách, ale nepresadil sa ako Jakubko, tak v jasnej možnosti ani Kwin. Skóre 3:0 teda už ostalo v platnosti, čím si Ružomberok vybojoval aspoň šieste miesto. Naopak, hostia práve kvôli tejto prehre oň prišli.

Autor: Ľubomír Hudačko