29.08.2015 19:00 CET
2 : 2
(1:0)

MFK Ružomberok - Zemplín Michalovce 2:2

Jediným celkom, ktorý stále neokúsil radosť z výhry je aj po siedmom kole Ružomberok. Bod za remízu dokonca len zachraňoval v posledných minútach. Michalovce, naopak, musia na východ odchádzať sklamaní, keďže na dosah mali druhú výhru.

Liptáci nastúpili prvýkrát na svojom ihrisku a mali ideálneho súpera na to, aby konečne získali tri body. Opäť sa dokonca dostali do vedenia, keď po desiatich minútach skóroval reprezentant Jakubko. Dorazil do siete len vyrazenú strelu a bolo 1:0. Na druhej strane mal prácu Tofiloski, Koscelník nebol ďaleko od vyrovnania. Hráči ale potom začali predvádzať futbalovú nudu a divákov sklamali. Panovala hra s množstvom nepresností a odvíjala sa len medzi šestnástkami. Zmeniť sa to pokúšal Boszorád v závere polčasu, ale neuspel a preto šli do kabín spokojnejší Ružomberčania.

Po prestávke to bolo hneď o niečom inom a nováčik skúsil čosi vpredu vymyslieť. A veruže to aj prinieslo ovocie. Obrana domácich pozabudla na Regáliho a ten nemal problém trafiť presne na 1:1. Kira sa musel mať na pozore na druhej strane a to keď mu podkúrili Ďubek s Jakubkom. Druhý menovaný ale nevyužil dobrú loptu na svoj druhý zásah a preto sa skóre nemenilo. V 57. minúte sa do šestnástky hostí predral Boszorád, no Zošák v gólovej pozícii loptu zluftoval a Faško potom spoza šestnástky mieril iba nad. Vyrovnávajúci gól Michalovce nabudil a v 60. minúte Kunca dokonca zblízka otočil skóre na 1:2. O chvíľu na to zase Tofiloského z diaľky testoval agilný Kunca.

Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť Danko, ale brankár zasiahol famózne a držal svojich nad hladinou. Vyrovnať mohol v 84. minúte Ďubek, zahrával penaltu. Namieril ale iba do brvna a hostia stále viedli. Avšak, už len päť minút, keďže Zošák prekvapil padáčikom a stanovil skóre na 2:2. Ružomberok však stále nevyhral, hostia siahali po výhre a strata ich bude mrzieť. Ostávajú navyše poslední.

Autor: Ľubomír Hudačko