13.05.2016 20:30 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Skalica - DAC Dunajská Streda 2:1

O záchranu bojujúca Skalica privítala celok zo Žitného ostrova. Záhoráci rozhodli o víťazstve nad Dunajskou Stredou v nadstavenom čase a vyhrali 2:1 (1:0).

V druhej minúte hostia vybojovali štandardku - akýsi skrátený roh, no na zmenu skóre ho využiť nedokázali. V deviatej minúte Tujvel ďakoval za vychýlenú mušku Neoveskému, ktorý tesne minul ľavú tyčku. V trinástej minúte Štepanovský poslal loptu do šestnástky, ale Pačinda sa k nej nehrnul a Čermák bol v ofsajde. V 16. minúte Šebesta prihral Masarykovi a ten nakopával pred bránu, kde nabehol Hlinka. Vybojoval roh. V 18. minúte zachránil hostí pred gólom Tujvel. Na pravej strane 16-ky operoval Mazan, nahral Piroskovi a jeho delovku, mieriacu pod brvno, brankár vytlačil na roh. V 20. minúte z priameho kopu Piroska nabil Hlinkovi. Pokus mieril do hradby tiel. Následné repete Šebestu rovnako neuspel. V 24. minúte domáci zakončovali a hostia zahrali rukou. Bez reakcie rozhodcu. Ešte v tej istej minúte sa Masaryk ocitol zoči-voči Tujvelovi a nekompromisne zavŕšil záchranárske snahy svojho tímu - 1:0 pre Skalicu. V 42. minúte zazmätkovala domáca obrana. Ľupták na dvakrát prekonal Krnáča, ale lopta sa odrazil od žŕdky a opustila hraciu plochu.

V 57. minúte Mazan trafil len brániaceho hráča. V 62. minúte hlavičkoval Hudák, no iba k Polievkovi. S jeho strelou si Krnáč poradil. V 65. minúte hostia zakončili akciou hlavičkou Ljubičića. Trafila brvno, no gól by nebol platil kvôli ofsajdu jeho autora. V 68. minúte skončila gólom nevinne vyzerajúca akcia. Krnáč sa len bezmocne pozeral, ako lopta z kopačky Pačindu zapadla do siete - 1:1. V 69. minúte priamy kop rozohral Piroska nakrátko, ale vznikla z toho veľká šanca, ktorú hostia odvrátili na roh. V 70. minúte Dunajskostredčania pohrozili z brejku. Pambou posielal loptu pred Krnáča Pačindovi, ale brankár tam bol skôr. V 76. minúte Ulrich prepálil všetko, čo stálo pred ním, no Tujvel bol postavený dobre. V 84. minúte Krnáč po voleji Štepanovského reflexívne vyrazil na roh. V nadstavenom čase trafil Piroska a strhol vedenie na skalickú stranu - 2:1.

Ďalší gól už nepadol, a tak Skalica zvíťazila nad Dunajskou Stredou 2:1. Jej nádej na zotrvanie v najvyššej súťaži po remíze Michaloviec so Slovanom stále žije.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu