22.08.2015 16:00 CET
2 : 3
(1:1)

MFK Skalica - FC Zlaté Moravce 2:3

Druhý domáci zápas v histórii MFK Skalica a opäť prehra 2:3. Záhoráci tentoraz neudržali vedenie 1:0 a 2:1 a prvé tri body v sezóne si tak po obrate pripisujú Zlaté Moravce. Hrdinom sa stal dvojgólový Orávik a rozhodujúci zásah zaznamenal Cebara.

Oba tímy mali o čo hrať, Skalica si chcela prvé tri domáce body prinavrátiť po minulotýždňovom výpadku s Trnavou. Zato Zlaté Moravce mali ešte vyššiu motiváciu, keďže v sezóne ešte nevyhrali ani raz. Opäť to na začiatku vyzeralo veľmi dobre s domácim tímom, pretože už po štyroch minútach sa ujali vedenia zásahom Kuráka. Na jeho pohotovú ranu nemal brankár nárok a bolo 1:0. Chvíľu sa zdalo, že opraty zápasu bude držať po góle v rukách práve hostiteľský tím, lenže opak bol pravdou. Postupne sa k diktovaniu tempa prepracovali hostia, čo im napokon vynieslo vyrovnávajúci gól. Po polhodine hry zabudla domáceho defenzíva na nabiehajúceho Orávika, ktorý presnou hlavičkou nedal Hajdúchovi šancu - 1:1. Takýmto skóre sa skončil aj prvý polčas, keďže v jeho závere mieril Lietava len do pozície, kde Ranilovič bol pripravený.

Remízový stav sľuboval poriadnu drámu aj po prestávke a opäť to bola Skalica, ktorá aj na začiatku druhého polčasu začala diktovať tempo. Gašparík sa opäť dostal do dobrej pozície a v sezóne sa nemýlil pri šanci trafiť do čierneho ani štvrtýkrát - 2:1. Zvládol to efektne a nováčik opäť viedol. Futbal ale pokračoval v dobrom tempe na obidvoch stranách a bolo sa na čo pozerať. Zlaté Moravce sa ešte nevzdávali a potrebovali zabrať. Keďže nezahrmelo pred bránou Vionu, práve hostia si prišli pre vyrovnávajúci gól. Skalická defenzíva si opäť nedala pozor na Orávika, ktorý sa uvoľnil na ľavom okraji pokutového územia a strelou pod brvno prekonal padajúceho Hajdúcha - 2:2. To, čo si nikto v domácom tíme neželal sa stalo skutočnosťou štvrťhodinu pred koncom. Nekrytý Cebara trafil presne a to znamenalo, že tri body si prvýkrát v sezóne pripisuje Vion Zlaté Moravce. Skalici opäť nestačilo vedenie, tentoraz 1:0 a 2:1. V tabuľke po skompletizovaní kola určite klesne nižšie.

Autor: Ľubomír Hudačko