01.05.2016 16:30 CET
1 : 2
(0:1)

MFK Skalica - Spartak Myjava 1:2

MFK Skalica nestačila doma na Spartak Myjavu a štyri kolá pred koncom aktuálneho ročníka Fortunaligy prehrala 1:2 (0:1).

Hneď v úvode zápasu došlo ku kurióznej situácii. Zranila sa rozhodkyňa Súkeníková a musela striedať. Nosidlá odmietla, a tak ju na rukách z ihriska odniesol masér Skalice. Tribúny tento čin ocenili potleskom. V 12. minúte rozvlnil bočnú sieť Masaryk. Navyše stál v ofsajde. V 17. minúte Myjava dostala k dispozícii priamy kop a zahrala signál. Lopta išla oblúčikom za hráčov, kde si nabehol Sládek. Loptu trafil priamo zo vzduchu volejom a rozvlnil sieť - 1:0 pre Spartak. V 23. minúte vydarene vystrelil Daniel, ale Krnáč si poradil. Z celkom zaujímavej pozície zakončil po pozemnej nahrávke sprava Neoveský. Strela mu nesadla ideálne a minul vzdialenejšiu žrď. Pred bránou Myjavy číhal Masaryk, loptu pred ním poslal na roh Ostojič. V 43. minúte zdiaľky vypálil Hlinka, ale minul. Prvý polčas sa nadstavoval štyri minúty.

V 55. minúte založil akciu Masaryk. Nahral Šebestovi, ktorý si našiel ideálnu pozíciu, ale Hruška loptu zneškodnil. Prikrátky bol až na dorážku Jakubeka - 1:1. V 59. minúte Jakubek centroval do 16-ky, kde operoval Masaryk, a Hruška vyrazil. K lopte sa dostal Neoveský a pálil vysoko. Vo veľkej šanci sa v 65. minúte ocitol Šebesta po centri Masaryka z pravej strany. Namieril len do miest, kde stál brankár. O minútu nato sa po sérii hlavičkových súbojov dostal k zakončeniu Piroska a Hruška vyrazil na roh. V 71. minúte išiel sám na Hrušku Masaryk a zakončil zle, keď trafil iba nohu gólmana. Skalica potom strelila gól. Po dobrom zákroku Hrušku, ktorý loptu vyrazil, ju napálil zblízka do siete Masaryk. Podľa postranného rozhodcu však zakončoval z ofsajdu. Masarykova hlavička z pätky išla do náruče gólmana Spartaka. Prudký Ulrichov volej po oblúku Pirosku skončil na brvne myjavskej bránky. Myjava využila, že Skaličania sa v závere zdržiavali vpredu. Už Daniel mohol po brejku zakončovať sám, ale nezištne prihral Dugovi, ktorý loptu dopravil do opustenej brány - 2:1 pre Myjavu.

Spartak Myjava vyhral v Skalici 2:1, čím si upevnil tretie miesto a prehĺbil zostupové vízie domácich.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu