19.09.2015 19:00 CET
2 : 2
(0:1)

MŠK Žilina - MFK Skalica 2:2

Žilina nezvíťazila v domácom zápase nad Skalicou, ktorá v druhom dejstve získala dvojgólové vedenie. Domáci vyrovnali na konečných 2:2 gólom Williama.

V 2. minúte William strieľal z ľavej strany. Brankár Fišan loptu vyrazil a obrana hostí ju odkopla. V šiestej minúte z diaľky vystrelil Marek Hlinka. Lopta mierila do stredu brány, kde stál gólman Žiliny Miloš Volešák. V 15. minúte Mabouka poslal do šestnástky Skalice center na Williamovu hlavu. Legionár zakončil tesne mimo. V 25. minúte chcel z priameho kopu rozohrať Bénes signál, ale zdalo sa, že si ho z tréningu zapamätal iba on a nenašiel spolupracovníkov. V 34. minúte Ulrich obral na ľavej strane obrany o loptu Mabouku a vystrelil. Volešák loptu vyrazil na rohový kop. Žilina bola lepšia v strede poľa. V závere polčasu sa v páde v dobrom postavení presadil Ulrich a Skalica vyhrávala 1:0. Paur posielal center, ktorý mu sadol na hlavu, k ľavej žrdi, no Fišan loptu vytlačil. Žilina sa dostala k tlaku, po skrumáži skončila lopta vedľa žrde. Protiútok Skalice skončil zákrokom Volešáka. Roh pre hostí. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

V 59. minúte William vysunul na ľavej strane Mihalíka. Žilinčan poslal center do vápna pred Jakuba Paura, ktorý v záklone hlavičkoval tesne nad bránku. V 64. minúte sa k hlavičke po priamom kope pri pravej tyči dostal Kurák a prekonal Volešáka. V 71. minúte Hlohovského strela skončila na brve skalickej bránky. V tej istej minúte Letić našiel Paura a mladý útočník rozvlnil sieť - 1:2 z pohľadu 'šošonov'. V 73. minúte pred Fišanom spadol William. Na zemi si nadvihol loptu hlavou a stále poležiačky ju kopol do bránky - 2:2. Vo veľkej šanci sa potom ocitol Káčer, ktorého zastavila obrana. Žilinčania mali viac z hry, ale skóre sa už nezmenilo. V 90. minúte ešte Mihalík pálil po zemi k ľavej tyči, ale Fišan zakročil.

Žilina získala v zápase so Skalicou bod, keď v 2. polčase prehrávala 0:2. MŠK remizoval s kopaničiarmi 2:2 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk