29.08.2015 19:00 CET
4 : 1
(3:0)

Slovan Bratislava - MFK Skalica 4:1

ŠK Slovan Bratislava si v 7. kole Fortuna ligy poradil s MFK Skalica vysoko 4:1, pričom ešte dvakrát nastrelil žrď.

Už vo 8. minúte Priskina v šestnástke zozadu nedovolene zastavil Cypris a kapitán Milinkovič penaltu premenil - 1:0. Fišan sa hádzal do opačnej strany. V 15. minúte sa vybehnutého Muchu snažil z diaľky prekvapiť Gašparík a nechýbalo veľa, aby sa mu to bolo podarilo. Z neveľkej vzdialenosti zakončoval Zreľák, Fišan za pomoci Majerníka zastavil loptu pred čiarou. Priskin pálil volejom tesne nad. V 25. minúte Milinkovič obohral dvoch obrancov a sám pred Fišanom trafil ľavú žrď. Kolmica za chrbát skalickej obrany vysunula Zreľáka. Útočník belasých obišiel Fišana a zasunul do brány - 2:0. V 32. minúte centroval Podaný na Vittekovu hlavu. Druhý menovaný zakončil a na čiare za Fišana opäť zaskakoval Majerník. Podľa rozhodcov však lopta už bola za čiarou - 3:0. K veľkej šanci smeroval Milinkovič, loptu odkopol vybehnuvší Fišan.

Po obrátke cez skalickú obranu prešiel Milinkovič. Fišan vyrážal na roh. Na druhej strane prudko strieľal Šebesta a Mucha zasiahol. V 56. minúte sa lopta dostala k Milinkovičovi, ktorý strieľal okolo brankára, avšak len do pravej žrde. V 66. minúte dobre hlavičkoval Podaný. V 72. minúte vyšla domácim kolmica na Oršulu. Po vzore Zreľáka teraz obišiel Fišana on a zvýši skóre - 4:0. V 83. minúte si nerozumel Gorosito s Muchom. K lopte sa dostal Šebesta a z päťky jemným oblúčikom oklamal domáceho gólmana - 1:4. Dobrú šancu Zreľáka spoza päťky zmaril Fišan.

ŠK Slovan Bratislava zdolal MŠK Skalicu vysoko 4:1 (3:0) a v tabuľke si prilepšil o ďalšie tri body.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk