24.04.2016 20:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - MFK Skalica 2:0

V 29. kole Fortunaligy porazil druhý celok tabuľky najvyššej súťaže posledný 2:0 (1:0). Slovan Bratislava po výhre nad MFK Skalica skresal z náskoku Trenčína tri body a zaostáva za ním šesť bodov.

V jedenástej minúte mal veľkú príležitosť Slovan. Kotula prenikol po pravej strane a našiel vo vnútri šestnástky Keleho. Ten vystrelil z prvej a tečovanú loptu Fišan na čiare na dvakrát vyrazil na roh. V 24. minúte Simovič našiel Milinkoviča, ktorý centroval na zadnú žrď. Vittekovu hlavičku v páde zneškodnil Fišan. V 29. minúte Kele z uhla napálil do vybiehajúceho Fišana. V 30. minúte bol na zadnej žrdi voľný Crnkič, ale zle si vypočítal krok a loptu nezasiahol. V 40. minúte Milinkovič adresoval prihrávku do behu Kelemu. Ten prešprintoval obrancu a obhodil aj Fišana, ktorý vybehol veľmi ďaleko z brány - 1:0. V 42. minúte Záhumenský z ľavej strany našiel na úrovni bieleho bodu Jakubeka, ktorý hlavičkoval k ľavej žrdi. Mucha končekmi prstov vytlačil loptu na roh.

Tri minúty po obrátke sa vo vzduchu presadil Kele, sklepol Vittekovi a útočník Slovana spred päťky prestrelil bránu. V 54. minúte Fišan kryl strelu Milinkoviča k bližšej žrdi. V 58. minúte bolo rušno v šestnástke Slovana. Dlhá lopta prepadla pred päťku, kde bol Piroska. Mucha mu loptu vyrazil spod nôh, Piroska skončil na zemi a pýtal si penaltu. Neúspešne. V 60. minúte si loptu zasekol Milinkovič a ľavačkou tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 68. minúte sa Mucha, Saláta a Sekulič nedohodli pri dlhej lopte za obranu Slovana. Mucha napokon loptu v sklze odvrátil spred Jakubeka do bezpečia. V 82. minúte mohli hostia vyrovnať. Z päťky hlavičkou do protipohybu prekonal Muchu Jakubek. Saláta na čiare vyrazil na roh. V 85. minúte prenikol po ľavej strane Podaný. Vyslal prízemný center na Savičeviča, ktorý v páde poslal loptu k pravej žrdi - 2:0. V nadstavenom čase strieľal ešte z uhla Milnkovič a Fišan kryl.

ŠK Slovan Bratislava porazil Skalicu podľa očakávaní 2:0 (1:0). Skalica ostáva na poslednom miesta tabuľky, Slovan šesť bodov za vedúcim Trenčínom druhý.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu