30.08.2015 20:15 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:0

Premiéra na vynovenom stánku Trnave vyšla, porazila unavenú Žilinu 2:0 a odrazila sa pred reprezentačnou prestávkou smerom k vyšším priečkam. Hrdinom bol dlho kapitán Janečka, neskôr domácich pribrzdila červená karta Kamenára. Hostia však nevyrovnali, ale po góle Baeza odchádzajú s nulou na konte toho gólového aj bodového.

Zápas sa nezačal podľa časového plánu, keďže fanúšikovia zamorili štadión nezmyselnou pyrotechnikou. Zrejme to však domácim pomohlo, keďže už po troch minútach sa skóre menilo. Lopta sa po rohovom kope odrazila k Janečkovi, ten si ju pekne prebral a dal prvý gól na vynovenom stánku strelou spoza mnohých tiel pred sebou - 1:0.

Napodobniť jeho trefu mohol o niečo neskôr Schranz, ale nepodarilo sa mu trafiť presne. Potom však Spartak pribrzdila situácia okolo štvrťhodiny hry, nezmyselne rukou mimo vápna zahral Kamenár a šiel pod sprchy. Žilina však priamy kop nevyužila a skóre sa preto nemenilo. K zakončeniu sa cez domácu obranu však Žilina dostávala iba ťažko. V 35. minúte pri zakončení Mihálika zneškodnil šancu brankár Jakubech, v závere polčasu nepochodil ani Paur. Aj preto sa domáci radovali po prvom polčase z tesného výsledku.

Po prestávke však stále platilo, že hostia mali presilovku o jedného hráča viaca a snažili sa to využiť. Bola však cítiť na nich únava a preto hrozilo aj na druhej strane, že sa bude skóre opäť meniť. Napríklad Vojtuš v dobrej pozícii nezakončil a o chvíľu žilinská obrana zblokovala nožničky Nikoliča. V ďalšom priebehu sa vyznamenal domáci brankár Jakubech, keď v 54. minúte vyboxoval strelu Pečovského a v 74. minúte kryl nebezpečnú hlavičku Jeliča. Žilina sa potom radovala z gólu Mihálika, ale ešte predtým sa pískal ofsajd. Trnava musela hrať stiahnuto a čakala iba na brejk. Ten ale prišiel v pravý včas, štvrťhodinu pred koncom Nikolič potiahol loptu, rozhodca nepískal možný faul na Pečovského a preto mohol prihrať Baezovi na 2:0.

Hostia mohli znížiť hlavičkou Škriniara, no neuspel a takisto Jakubech nedovolil zmenu skóre ani po šanci Mihálika. Keďže v závere nedal ani Majtán na druhej strane, Trnava vyhrala 2:0 a vynovený stánok pokrstila výhrou. Žilina pre zmenu utrpela prvú prehru v lige.

Autor: Ľubomír Hudačko